Ринок нерухомості в напівпритомному стані. Є можливість непогано заробити – експерт

Автор: Турій Роман

10 Вер, 2014 07:42

Поділитись публікацією
Ринок нерухомості в напівпритомному стані. Є можливість непогано заробити – експерт

Сьогодні ринок нерухомості майже досягнув дна, кажуть ріелтори. З однієї сторони, погано продаються квартири на Сході України, там ніхто не хоче купувати житло із зрозумілих причин, з другої сторони – держава ставить покупцям нерухомості «палки в колеса», змушуючи їх ділитися коштами.

Ріелтори заявляють про те, що ринок нерухомості нині знаходиться у напівпритомному стані. Квартири дуже погано продаються, особливо в регіонах, де проходить антитерористична операція. За даними Дмитра Корчева, голови комісії з питань дотримання статуту та кодексу етики Асоціації фахівців (ріелтерів) з нерухомого майна України, найгірше продаються квартири в Донецькій області. Ніхто не хоче купувати там житло і це при тому, що власники помешкань готові їх віддавати за 40% від їх ринкової вартості.

Окрім того, відзначає експерт, впали ціни на нерухомість в областях «із зони ризику» – Кіровоградській, Сумській, а також Херсонській та Запорізькій.

Не дивлячись на те, що люди, які тікають із зони АТО потребують житла, вони його не можуть придбати, навіть якщо мають необхідні кошти. В цьому треба подякувати державі, яка почала ставити «палки в колеса» потенційним покупцям нерухомості. Мова йде про дві новації від Нацбанку та Кабміну.

Так, 28 липня НБУ прийняв постанову про обмеження банками видачі валюти до 150 тис. грн. на одного клієнта на добу. Тобто навіть якщо клієнт має кошти на рахунку, зняти їх для купівлі нерухомості не може, каже Корчев.

Окрім того, ріелтори не до кінця розуміють нормативну базу так званого «воєнного податку». Для широкого загалу він відомий тим, що громадяни, які офіційно працюють мають щомісяця і до кінця року відраховувати 1,5% від зарплати на потреби армії. Гроші будуть іти в спеціальний фонд Кабміну, а вже звідти виділятися за потребами для АТО. Разом з тим, відзначають експерти, в законі сказано також про те, що 1,5% планують брати також за фактом укладення цивільно-правових договорів. Наразі не зрозуміло, чи підпадає під це визначення договір купівлі-продажу нерухомості. Якщо так, то 1,5% буде великою сумою для клієнтів, кажуть ріелтори. Ця новація може бути таким собі стримуючим фактором. Продавці можуть чекати до наступного року, коли закон мають відмінити.

Разом із тим, експерти в галузі нерухомості кажуть про те, що сьогодні можна заробити непогані гроші, інвестувавши вільні кошти в нерухомість. Вони пропонують загадати 90-ті роки, коли люди із середнім достатком, які вклали гроші в житло із часом розбагатіли. Кажуть, що рекордний спад цін на квадратні метри, якраз вигідний час для покупок, адже з часом нерухомість буде дорожчати.