Психологи радять переселенцям більше думати про плани на майбутнє, облаштовуватися, заповнювати дні цікавими зустрічами і справами

Автор: Турій Роман

15 Лип, 2014 07:48

Поділитись публікацією
Психологи радять переселенцям більше думати про плани  на майбутнє, облаштовуватися, заповнювати дні цікавими зустрічами і справами

Щодня в штабі з питань соціального забезпечення громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції реєструються не менше 30 осіб, які приїжджають з Донецької та Луганської областей.

На сьогодні  вже зареєстровано 779 осіб, серед них дітей – 183.  Вчора  працівники Управління ДСНС в області зустрічали на вокзалі подружню пару з Луганська,  61-річний чоловік – інвалід другої групи.  Подружжя зізнається, що виїжджали потайки, щоб ніхто не знав, бо  остерігаються за своє життя та життя матерів похилого віку, які залишилися у Луганську.  А тут на Прикарпатті  вони,   поспілкувавшись з психологами Управління ДСНС в області, обговоривши проблеми, які їх хвилюють,  відчули  себе захищеними і потрібними, кажуть в прес-службі обласного МНС.

Психологи ж, у свою чергу, наголошують, що хоча неможливо позбутися тривоги за рідних та близьких, які залишилися в зоні АТО,  потрібно більше думати про плани  на майбутнє, облаштовуватися, заповнювати дні цікавими зустрічами і справами. Рятувальники  Управління ДСНС в області  роблять все можливе, щоб адаптувати людей до нових умов, допомогти їм вирішити   всі проблеми.

Переселенці сподіваються з часом, коли все владнається, повернутися у рідне місто, до своїх рідних. Є й такі, які повертатися на збираються. Наприклад, цьогорічний випускник Університету нафти й газу Руслан, родом з Севастополя, зізнається, що повертатися немає куди, та й не хоче. Він – українець, і своє життя пов’язує тільки з Україною, тож хлопець залишився на Прикарпатті.