Провокація до мислення. Франківцям покажуть виставу “Вона-Земля” за Стефаником

Автор: Людмила Баран

11 Тра, 2017 12:30

Поділитись публікацією
Провокація до мислення. Франківцям покажуть виставу “Вона-Земля” за Стефаником

В Івано-Франківському драмтеатрі в неділю, 14 травня, о 18 годині відбудеться прем’єра вистави “Вона-Земля” за творами Василя Стефаника. Ця драма-притча має спонукати глядачів до нового мислення про рідну землю. 

У постановці поєднано ряд новел Василя Стефаника: “Моє слово”, “Виводили з села”, “Марія”, “Сини”, “Діточа пригода”, “Вона-Земля” та інші. Наскрізним образом є Марія, матір з однойменного твору, що символізує Україну у вирі трагічних подій.

Спектакль є спільною роботою івано-франківських та львівських  митців. Над режисурою працювали Ростислав Держипільський та   Наталія Половинка, засновниця театрального центру “Слово і Голос”,  лауреатка Шевченківської премії. Вона, а  також Олег Цьона, відомий кіноактор, артист театру імені Леся Курбаса, виконують головні ролі у постановці.   Про співпрацю розповіли на прес-конференції 11 травня.

Ростислав Держипільський розказав, що ця вистава є своєрідною подякою Василю Стефанику, який народився 14 травня. Також постановку приурочили до Дня матері.

Він повідомив, що виставу покажуть у новому форматі “сцена на сцені”. Крім львівських, в роботі задіяні різні покоління івано-франківських акторів.

Наталія Половинка назвала ця роботу “вибухом часу, в якому ми живемо”. Вона вважає, що   Стефаник, хоч і творив у  іншу епоху, але описує почуття, властиві для теперішнього.

“Ця земля зараз, її Божий образ іде на нас, як покликання. Якщо ми служимо цьому образу, то матимемо ту Україну, яка світає. Трудно зараз це вимовити у розмові. Ми намагаємося це вимовити у своїй роботі, – сказала Наталія Половинка. – Ця вистава – це не просто провокація, це запуск вірусу іншого мислення про цю землю”.

Артистка додала: те, що буде в неділю, не буде підсумком.

“У неділю ви не побачите завершену роботу”, – заявила вона.

За її словами, вистава розвиватиметься у спільній праці з публікою. Робота ростиме з тими людьми, які приходитимуть до театру.  На цю виставу можна ходити кожен раз, і завжди бачити щось нове, сприймати її по-новому.

“Це буде провокація і вас, і нас до спільного мислення”, – зауважила Половинка.

Олег Цьона додав, що ця співпраця для мене певна авантюра.Адже давно працює у театрі, де  дуже скрупульозно працюють роками над однією виставою. Натомість робота над цією, хоч її ідея і зародилася кілька років тому, тривала доволі стрімко, але влучно.

“Це не буде результат, це буде момент в якомусь шляху, в який ми пішли і будемо йти довго. Ця вистава буде тривати, буде ставатися”, – вважає Цьона.