Програму видобутку біогазу з твердих побутових відходів започатковують у Франківську

Автор: Борис Марія

26 Тра, 2016 10:25

Поділитись публікацією
Програму видобутку біогазу з твердих побутових відходів започатковують у Франківську

Сьогодні, 26 травня, у Івано-Франківську відбулася конференція “Відходи в енергію”.

Читайте також: Слава Богу, що мають: Марцінків прокоментував багатотисячні зарплати підлеглих

Семінар присвятили питанням  ефективного поводження з твердими побутовими відходам, адже це актуально для України.

Мер міста Руслан Марцінків привітав учасників конференції й зазначив, що її тема надзвичайно актуальною. Сьогоднішній захід дозволить запозичити досвід в інших міст.

“У нас полігон великий, заповнений на 75%. Цьогоріч плануємо встановити сортувальну лінію, будемо продавати відходи цементно-шиферному комбінату, де відходи переробляють. Це питання розглянуть депутати у липні на сесії. Встановлення такої лінії сприятиме створенню 35 робочих місць. Думаємо над встановленням біогазової установки”, – зазначив він.

За його словами Івано-Франківськ співпрацює із світовими організаціями та реалізовує деякі проекти у цьому напрямку. Зокрема, нещодавно підписали угоду з НЕФКО на 8 мільйонів євро, місто здобуває практику з переробки мулу тощо.

Представник проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” Андрій Нестеренко зазначив, що Франківськ є одним із лідерів із залучення інвестицій серед інших учасників проекту.

Під час заходу повідомили, що щорічно в країні утворюється близько 13 мільйонів тонн твердих побутових відходів, більшу частину яких вивозять на звалища біля міст. В Україні таких полігонів є понад шість тисяч. Це негативно впливає на довкілля та здоров’я людей. В розвинених країнах використовують для видобутку біогазу. Це робиться на спеціально облаштованих полігонах, куди возять відсортоване сміття. Якщо в Україні запровадять таку практику, то щорічно можна отримувати  1 млрд.м3 зміщення природного газу. 

Представники влади та громади під час семінару обговорили можливість сортування, утилізації відходів та видобуток з низ твердого палива та біогазу в регіоні. Проект допомагають розробити експерти проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні”. Це сприятиме також створенню нових робочих місць.