Про корупцію, конфлікт інтересів та подарунки – депутатам обласної ради прочитали лекцію про антикорупційне законодавство

Автор: Турій Роман

15 Бер, 2016 11:19

Поділитись публікацією
Про корупцію, конфлікт інтересів та подарунки – депутатам обласної ради прочитали лекцію про антикорупційне законодавство

Сьогодні, 15 березня, в обласній раді проходить традиційний день депутата.

“На дні депутата ми знайомимо їх з матеріалами, які виносяться на сесію, бо не кожен депутат може відвідувати засідання депутатських комісій. Хтось далеко живе, хтось зайнятий, але треба знати про всі питання, які виносяться на сесію. Тому сьогодні отримують матеріали і отримують додаткову інформацію. Також в такий день ми намагаємося долучити доповідачів в питаннях, які мають суспільний інтерес, резонанс, або є важливим для депутатів і розуміння ситуації”, – розповів голова обласної ради Олександр Сич.

Сьогодні депутати заслухали лекцію про особливості антикорупційного законодавства. Доповідь зачитав викладач ІФНТУНГ Андрій Лозак.

“Я розповім вам про інноваційні моменти антикорупційного законодавства, які стосуються роботи депутатів. По перше, щоб убезпечити вас відпорушень з боку незнання, по друге, звернути увагу на те, що закон який діє з квітня 2015 року, має дещо репресивний до корупції характер”, – кажедоповідач.

Так, за словами Лозака, варто звернути увагу на те, що взаконодавстві такого поняття як “хабар” і “хабарник” вже немає, це сленгові визначення, а законодавець передбачив поняття “корупція” і ” правопорушення пов’язані з корупцією”. З 2011 року підкорупцією розуміють отримання неправомірної вигоди.

Також Лозак акцентує увагу на поняття конфлікт інтересів та лобіювання інтересів і важливість їх врахування під час роботи. Зокрема йдеться про сімейні та дружні стосунки і наймання їх на роботу, лобіювання їх інтересів і так далі за рахунок повноважень.

” Умовно кажучи, якщо ми приймаємо рішення про виконання певних робі чи послуг і про використання коштів, а ваша фірма чи фірма ваших близьких родичів бере участь в конкурсі, то ви повинні про це повідомити”, – каже Лозак.

Окрім того на держслужбовців поширюється обмеження щодо отримання подарунків, його трактують як корупційне правопорушення.

“Забороняється приймати  будь-які подарунки, якщо вони даруються задля отримання вигоди дарувальником. Подарунки можна приймати, наприклад на іменини чи на свята,  на суму не більшу ніж прожитковий мінімуму- 1378 гривень. До прикладу, в Німеччині можна приймати подарунки, які коштують не більше 5 тисяч євро”, – розповідає лектор.