Прикарпаття – одна з найбільш забезпечених водою область в Україні

By Турій Роман 21 Бер, 2016 09:14

Прикарпаття – одна з найбільш забезпечених водою область в Україні

Схожі публікації

Загрузка...

22 березня – Всесвітній день води (Всесвітній день охорони водних ресурсів).

Головне завдання цього дня – нагадати кожному жителю планети про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі.
В порівнянні з іншими областями України, наша область є одна з найбільш забезпеченою водними ресурсами. Водозабезпеченість на одного жителя Прикарпаття становить 3,28 тис. м3, цей показник по Україні – 1,0 тис. м3.
Зміна кліматичних умов, зобов’язують всіх нас по іншому ставитись до використання водних ресурсів. Якщо в попередні роки проблемних питань з забезпечення водою населених пунктів, підприємств с/г виробників не було, то в минулому році у зв’язку з засушливим періодом, відчувалась потреба у ній. Пониження рівнів води в ріках області, пересихання окремих потічків зобов’язує всіх водокористувачів економніше використовувати водні ресурси.
За даними державної статистичної звітності, найбільшими споживачами поверхневих вод являються промисловість області, житлово-комунальне господарство, сільське господарство.
Основним джерелом водопостачання для населення в області є річковий стік. Водні ресурси області представлені 8294 річками, загальною довжиною 15754 км, 1364 ставками, три великих водосховища (Бурштинське, Княгиницьке, Чечвенське).
Івано-Франківське обласне управління водних ресурсів є суб’єктом державного моніторингу поверхневих вод і здійснює спостереження за якісним станом води в ріках, водосховищах, водоймах, в тому числі в місцях питних водозаборів.
Відповідно проведеного моніторингу якості поверхневих вод у 2015 році, водні об’єкти області знаходяться в задовільному стані.
З метою збереження водних ресурсів, одним із заходів облводресурсів є проведення протипаводкових заходів, будівництво дамб обвалування, берегоукріплення, регулювання русел. Побудовані споруди (196,7 км водозахисних дамб, 81,5 км берегоукріплення) дали можливість захистити понад 26,5 тис. га сільськогосподарських угідь, 102 населені пункти, значну кількість автомобільних доріг, різноманітних комунікацій.
Воду потрібно оберігати, як і все природне довкілля. І якщо кожен небайдужий житель нашого краю очистить джерело, чи прибере берег від сміття, зробить зауваження водію, який миє машину в річці – ми будемо здоровими і наше довкілля буде красивіше, наголошує начальник обласного управління водних ресурсів Роман Михайлюк.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


Loading...
By Турій Роман 21 Бер, 2016 09:14


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +