Прикарпатцям радять як зекономити під час підняття тарифів на електроенергію

By Турій Роман 31 Сер, 2015 20:16

Прикарпатцям радять як зекономити під час підняття тарифів на електроенергію

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

У нинішніх умовах війни та економічної кризи кожному українцю дуже важливо витримати всі можливі негаразди, навчитися не лише заробляти, а й економити. Адже тарифи підвищуються, а от зарплати, на жаль, якщо і зростають, то значно повільніше за ціни. Електропостачання — одна з найголовніших галузей, бо сучасний світ неможливо уявити без електрики. Як кожен із мешканців Прикарпаття може полегшити життя собі, а також допомогти енергетикам — у розмові з Ігорем Дзівідзінським, в.о. начальника інспекції Держенергонагляду в Івано-Франківській області.

- Пане Ігорю, нині багато говорять про те, що споживання електрики дуже залежить і від часу доби, і від пори року. Наскільки великою є ця різниця?
— Справді, добовий графік навантаження об’єднаної енергетичної системи України має значну нерівномірність. Він характеризується піком навантаження в години вечірнього максимуму, провалом уночі та майже рівномірним споживанням потужності протягом дня.
При цьому різниця між максимальним та мінімальним споживанням протягом доби у зимовий період становить понад 8000 МВт, а влітку — 5000 МВт. Це призводить до значних витрат палива на теплових електростанціях через необхідність забезпечення щоденних пусків-зупинень близько 10 енергоблоків. У результаті отримуємо перевитрати палива та зростання вартості електроенергії, яка виробляється.

— Є можливість зекономити?
— Важливим чинником економії енергоресурсів, зокрема газу, та вирівнювання добового графіка електричних навантажень у період нічного провалу є застосування на котельнях і теплоцентралях комунальної сфери модульних електричних теплових пунктів з автоматичним регулюванням задля підігріву зворотної мережної води перед подачею її в котел. Це не потребує реконструкції мереж і водночас дозволяє заощадити до 30% природного газу, піднімає навантаження вночі за рахунок вільних потужностей трансформаторів і резерву пропускної спроможності електромереж.
Враховуючи нинішню напружену ситуацію як з видобутком, так і з постачанням вугілля на теплові електростанції, забезпечення сталого електропостачання споживачам у денні та вечірні години є пріоритетним.

— Це більше стосується енергетиків і комунальників. А що робити споживачам?
— Вони теж можуть посприяти забезпеченню сталого функціонування об’єднаної енергетичної системи України. Це доволі просто — треба лише самим раціонально регулювати режими споживання електроенергії. Наприклад, зменшувати споживання в години максимальних навантажень системи (вранці та після 18 години) і збільшувати його в нічні години.
Враховуючи, що в структурі електроспоживання України частка населення становить близько 30%, такий підхід кожного споживача може стати дієвим чинником енергозбереження у масштабі цілої країни.

— Наскільки такий підхід може бути вигідним для споживачів?
— В Україні для розрахунків за електричну енергію діє спеціальний механізм, що дає можливість позитивно впливати на форму добового графіка навантаження. Це — тарифи, диференційовані за періодами часу. Цей інструмент є одним із найефективніших засобів управління попитом на споживання електрики.
Значна частина споживачів, які нині розраховуються за дифтарифами, належать до групи «Промисловість» і суттєво впливають на форму добового графіка навантаження цієї групи, адже їх питома вага у цій групі становить близько 50%. А от побутових абонентів, які розраховуються за диференційованими тарифами, нині є лише близько 0,8% від загальної кількості, а їхній обсяг споживання в минулому році склав приблизно 2,0% від загального щодо населення.
Це свідчить про необізнаність пересічних українців з можливостями економії коштів при розрахунках за електроенергію.

— Можна більше про тарифи?
— Так, споживачам пропонується перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу. Їх застосування дозволяє заощадити гроші при оплаті за електроенергію. Але для цього і населення, і підприємства мають змінити свої графіки використання енергії.
Побутові споживачі мають використовувати більше електроенергії в нічні години доби та обмежувати роботу енергоємних електроприладів з 8:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00. Нічний тариф наполовину менший від денного.
Підприємства, які працюють в одну зміну, можуть перенести роботу на нічні години, а тим, у кого зміни дві, доцільно рекомендувати перенести на ніч саме другу зміну. При цьому так само — не застосувати енергоємне обладнання як для опалення, так і в технологічних процесах з 8:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00.
Підприємствами з безперервним циклом роботи, якщо є можливість, добре зменшити навантаження з 8:00 до 22:00.

Самостійне впровадження споживачами цих заходів забезпечить зменшення нерівномірності добового графіка навантаження об’єднаної енергосистеми України, збільшить її стійкість і дозволить зменшити вартість виробництва електроенергії тепловими електростанціями.
Перейти на дифтарифи нескладно — для цього треба лише звернутись до місцевої електропостачальної організації із відповідною заявою. Думаю, там кожен із споживачів отримає всебічне сприяння та всі необхідні роз’яснення.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


By Турій Роман 31 Сер, 2015 20:16


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +