Прикарпатці стали витрачати на 20% менше природного газу

By Людмила Баран 28 Січ, 2016 08:30

Прикарпатці стали витрачати на 20% менше природного газу

Схожі публікації

Загрузка...

Об’єми споживання природного газу в Івано-Франківський області продовжують скорочуватися. У 2015 році споживачами було використано 570 млн. куб. м газу, що на 21,6 % менше, ніж в 2014 році, та на 35,6%, ніж в 2013 році.

Відповідно зменшуються і об’єми транспортування блакитного палива, а разом з ними тарифна виручка ПАТ «Івано-Франківськгаз». Вона на 97,7 млн. гривень менша, ніж було затверджено в тарифі, повідомляють у прес-службі компанії.

Скорочення споживання газу на Івано-Франківщині зафіксоване серед усіх категорій споживачів ПАТ «Івано-Франківськгаз». Найбільше об’єми споживання скоротило населення – на 77,6 млн.куб.м , найменше ­– комунально-побутові споживачі – на 5,74 млн.куб.м.

Від обсягів споживання природного газу залежить фінансування робіт по утриманню газотранспортної системи в належному стані та заходів передбачених інвестпрограмою ПАТ «Івано-Франківськгаз». Адже, джерелом фінансування поточної діяльності компанії, витрат на обслуговування, ремонт, реконструкцію та модернізацію газових мереж, а також на аварійно-диспетчерські і експлуатаційні служби є тарифна виручка від транспортування газу.

Загалом, в 2015 році обсяги транспортування газу є на 225,8 млн.куб.м, або на 28,4% меншими, у порівнянні із затвердженими у діючих тарифах. Внаслідок чого минулого року ПАТ «Івано-Франківськгаз» недоотримало тарифної виручки у сумі 97,7 млн грн.

Щороку кількість газопроводів, які потребують значних капіталовкладеннях, зростає. Сьогодні понад 2 тис. км розподільних газопроводів є замортизованими, із них 9% технічно-непридатними і потребують негайної заміни. В той час значне зменшення обсягу споживання газу при діючому тарифі, не дозволяє компанії повноцінно виконувати інвестпрограму.

«Такий дисбаланс призводить до дефіциту коштів, необхідних для модернізації та обслуговування газових мереж регіону»,- пояснює головний інженер-заступник голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Зростання українського експорту до Євросоюзу компенсує втрати від...
У суботу, 4 березня, Міжнародний валютний фонд повідомив,...
Журналісти проекту з розслідувань корупції і організованої злочинності...
Національний банк України визнав неплатоспроможним “Укрінбанк” (Київ).

By Людмила Баран 28 Січ, 2016 08:30


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +