Прикарпатці стали витрачати на 20% менше природного газу

By Людмила Баран 28 Січ, 2016 08:30

Прикарпатці стали витрачати на 20% менше природного газу

Схожі публікації

Loading...

Об’єми споживання природного газу в Івано-Франківський області продовжують скорочуватися. У 2015 році споживачами було використано 570 млн. куб. м газу, що на 21,6 % менше, ніж в 2014 році, та на 35,6%, ніж в 2013 році.

Відповідно зменшуються і об’єми транспортування блакитного палива, а разом з ними тарифна виручка ПАТ «Івано-Франківськгаз». Вона на 97,7 млн. гривень менша, ніж було затверджено в тарифі, повідомляють у прес-службі компанії.

Скорочення споживання газу на Івано-Франківщині зафіксоване серед усіх категорій споживачів ПАТ «Івано-Франківськгаз». Найбільше об’єми споживання скоротило населення – на 77,6 млн.куб.м , найменше ­– комунально-побутові споживачі – на 5,74 млн.куб.м.

Від обсягів споживання природного газу залежить фінансування робіт по утриманню газотранспортної системи в належному стані та заходів передбачених інвестпрограмою ПАТ «Івано-Франківськгаз». Адже, джерелом фінансування поточної діяльності компанії, витрат на обслуговування, ремонт, реконструкцію та модернізацію газових мереж, а також на аварійно-диспетчерські і експлуатаційні служби є тарифна виручка від транспортування газу.

Загалом, в 2015 році обсяги транспортування газу є на 225,8 млн.куб.м, або на 28,4% меншими, у порівнянні із затвердженими у діючих тарифах. Внаслідок чого минулого року ПАТ «Івано-Франківськгаз» недоотримало тарифної виручки у сумі 97,7 млн грн.

Щороку кількість газопроводів, які потребують значних капіталовкладеннях, зростає. Сьогодні понад 2 тис. км розподільних газопроводів є замортизованими, із них 9% технічно-непридатними і потребують негайної заміни. В той час значне зменшення обсягу споживання газу при діючому тарифі, не дозволяє компанії повноцінно виконувати інвестпрограму.

«Такий дисбаланс призводить до дефіциту коштів, необхідних для модернізації та обслуговування газових мереж регіону»,- пояснює головний інженер-заступник голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.
Схожі новини:

На кошти, що перебувають на електронних рахунках платників...
У 2015 році на Львівській залізниці встановлять 27 сонячних колекторів...
Wizz Air оголосив про відкриття двох нових рейсів...
За підсумками травня 2014 року на розрахункові рахунки...

Loading...
By Людмила Баран 28 Січ, 2016 08:30


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Google +