Прикарпатці оцінили польське місцеве самоврядування (ФОТО)

By Турій Роман 2 Чер, 2015 22:27

Прикарпатці оцінили польське місцеве самоврядування (ФОТО)

Схожі публікації

Загрузка...

Протягом минулого тижня члени Івано-Франківської обласної організації «Молода Просвіта» і запрошені представники Бурштинської міської ради ознайомлювалися з досвідом співпраці місцевого самоврядування Польщі та локальних громадських організацій.

За декілька днів було відвідано як великі міста, так і села – Варшава, Велюнь, Осякув, Стробін, Бичина, Ожарув. Усюди відбувалися цікаві та пізнавальні зустрічі з представниками влади, громадськості, які ділилися власним досвідом результатів децентралізації.
Згідно польських законів, місцеве самоврядування має право перекладати деякі свої функції на зацікавлені громадські об’єднання. Так, у всіх населених пунктах Польщі, незважаючи на кількість мешканців, неприбуткові організації у тісній співпраці з місцевою владою ведуть публічні школи, бібліотеки, центри соціалізації та інтеграції неповносправних осіб, одиноких людей, бізнес-інкубатори та багато іншого, що є у повноваженнях влади, але шляхом оголошення відкритого конкурсу передано на інститути громадянського суспільства. У такому випадку виконавці на свою роботу отримують більшу частину коштів саме з бюджету населеного пункту. Місцева влада всіляко сприяє розвитку третього сектору – надає безоплатно приміщення, веде відкритий діалог, передає повноваження.

«Наші добрі сусіди – поляки – давно зрозуміли, що саме розвиток сіл і містечок робить державу сильною, – говорить керівник ІФОО «Молода Просвіта» Євгенія Бардяк. – Місцеве населення краще знає про свої потреби, тому вмотивоване якісно їх втілювати на практиці. Важливо, аби українська влада побачила нарешті в громадських організаціях надійного союзника у локальному розвитку нашої країни і, я впевнена, позитивні результати не змусять себе чекати».

Крім цього, у поляків можна повчитися прозорої діяльності влади, адже жодне важливе рішення не приймається без попередніх консультацій з мешканцями, які можуть бути як у формі громадських обговорень, анкетування, місцевих референдумів, так і у вигляді письмових пропозицій.

«Досвід Польщі показав, що Україна, впроваджуючи проект децентралізації влади та розвиваючи громадянське суспільство, рухається у правильному напрямі, і вже через кілька років (а в Польщі успішні сьогодні організації працювали не менше 5 років) Україна стане гідним членом Європейського Союзу», – підсумувала свої враження від поїздки начальник організаційного відділу Бурштинської міської ради Олена Кравчишин.

Наступний етап – напрацювання концепції розвитку Бурштина та її втілення у співпраці місцевого самоврядування і третього сектору.
Поїздка здійснена у рамках проекту «Співпраця місцевих органів влади та НГО – просування польського досвіду місцевої демократії в Україні», що реалізовується Гельсинським фондом прав людини (Польща) у співпраці з українськими партнерами – ГО «MART», ГС «Освітній дім прав людини в Чернігові», Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини».

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Кордале Льюїс і Калеб Ентоні з Атланти, США,...
Представлення нового відео за участі його авторів та...
Популярна 27-річна британська співачка Адель позувала для березневої обкладинки...
Англійська візажист Лаура Дженкінсон стала відомою завдяки незвичайним...

By Турій Роман 2 Чер, 2015 22:27


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +