У Калуші голову облради розкритикували за те, що не носить лише вітчизняний одяг

Автор: Борис Марія

18 Лют, 2016 12:10

Поділитись публікацією
У Калуші голову облради розкритикували за те, що не носить лише вітчизняний одяг

У Калуші у приміщенні центральної районної бібліотеки відбулася презентація книги народного депутата України Олександра Сича «Націоналізм: традиція і модерн».

Читайте також: «Бюджет буде ослаблений на 530 млн грн», – голова Івано-Франківської облради Олександр Сич про “військове” ПДФО

Сам автор, приступаючи до презентації, зізнався: спеціально не готувався. Тож, розкаже те, що на душу лягло. Зрештою, презентація вилилася у двогодинну розмову про націоналізм, ідеологів українського націоналізму та конечну потребу його поширення і протистояння ліберальним ідеям, інформують Вікна.

Проте, наразі за вдалу у нашій держав борються три клани: комуно-реваншистсткий, лібералістьський і, власне, націоналістичний. Нині Олександр Сич переконаний:захистити національні інтереси України може тільки українець.

У дискусію калушани, практично, не вступали, задаючи  кілька уточнюючих запитань. За винятком однієї з відвідувачок, яка спиталася, в одяг якого виробника вбраний  депутат. Олександр Сич  зізнався — український одяг — є, але — не ввесь. На що жінка додала, що вона, попри своє російське прізвище, вбрана у все вітчизняне. Олександр Сич спробував додати до відповіді, проте запитувачка заявила, що після відповіді він їй — нецікавий.

Більшість із відгуків про презентацію і, власне, про книжку, були позитивними. Наприкінці зустрічі автор власноруч підписав книжки всім охочим.

Олександр Сич наводить визначення нації за Тарасом Шевченком як кровно-духовного зв’язку між мертвими, живими і  ще не народженими. Жоден із цих зв’язків у нації не може бути порушений. Ввівши в історичний екскурс зародження і розвитку українського націоналізму на території сучасної держави, Олександр Сич наголошує на тому, що, зародившись на Центральній Україні у силу обставин національна ідея змогла себе зреалізувати у Галичині. Проте, нині, на думку депутата Верховної Ради, не варто на Сході України насаджувати західноукраїнські націоналістичні ідеали боротьби ОУН-УПА. Східноукраїнський націоналізм слід відроджувати на їхніх прикладах, зокрема, слобожанському і холодноярівському, на прикладі якого, власне, і постало західноукраїнське підпілля першої половини минулого століття.