Прикарпатські письменники обурені інтерв’ю Бориса Олійника російській українофобній газеті

By Комарщук Олександра 12 Лис, 2015 12:15

Прикарпатські письменники обурені інтерв’ю Бориса Олійника російській українофобній газеті

Схожі публікації

Loading...

Нещодавно український письменний Борис Олійник, який також є затятим комуністом, дав скандальне інтерв’ю колись популярній російській “Литературной газете”, яка не приховує свого українофобства. У ході розмови з журналістом письменник вкрай негативно висловлювався про ідеали Майдану, протестував проти перейменування міст, а також звинуватив українців у конфліктах на Донбасі, та у тому, що Крим більше не український.

Така позиція особи, яка вважається українським письменником, образила прикарпатських митців.

Зокрема, літературний критик Євген Баран визнав, що це інтерв’ю “огидне”:

Ювілейне інтерв”ю Бориса Олійника огидне. Мені шкода, що цей “вічний комуніст” називається українським поетом, творчість якого вивчають в українських школах. Він може собі писати вірші, але не має права “полоскати словеса” в крові українців.

Схожої думки, коментуючи свого колегу, висловила й місцева письменниця, викладач Ольга Деркачова:

Найгидкіше, що він є кавалером орденів князя Ярослава Мудрого V (1995 р.) та IV (1999 р.) ступенів, ордену Миколи Чудотворця (2002 р.), ордену Нестора-Літописця І ступеня (2006 р.), Герой України. Важко з такими “героями”.

Не забарився з оцінкої дій Бориса Олійника й відомий український письменник, львів’янин Юрій Винничук у Фейсбуку:

“У нас за колабораціонізм можна отримати ордени і медалі. У нас держава за колабораціонізм може влаштувати для поважного ювіляра творчий вечір у палаці “Україна”. Та ще й тримати його на посаді, від якої залежить вибір щорічного лауреата Шевченківської премії. Цей піїт, за яким нема жодної не те що наукової монографії, а бодай наукової статті, досі залишається дійсним членом Національної академії Наук України. Колаборант ще й почесний громадянин міста Києва. Себто кияни повинні пишатися таким землячком?”

Ось які цитати Олійника наводить Експрес.юей:

“Особливо пригнічують мене спроби переписати нашу історію. Місцеві політикани опускаються до брудної брехні, інсинуацій. Чого варте одне прагнення замінити назви українських міст, вулиць і площ! Прибрати з повсякденного вжитку нагадування громадянам України про славне минуле країни, про справжніх героїв. А натомість підсунути імена вельми сумнівних і жорстоких діячів … Ви ж знаєте, що в 2010 році, протестуючи проти присвоєння президентом Ющенком звання Героя України Бандері, я написав заяву про відставку з поста голови Комісії з державних нагород”.

“Рецепт тут один: негайно припинити всякі військові дії. Розвести війська, заховати глибше гонор і амбіції. І домовлятися, домовлятися і домовлятися. Я дивуюся моїм співвітчизникам: невже вони не розуміють того, що сприяють тим, хто перетворив Україну на поле битви між добром і злом!”
Схожі новини:

«Сьогодні сесія Івано-Франківської обласної ради заслуховувала стан ситуації...
У київському Будинку Кіно відбувся показ фільму Мирослава...
Акторка та модель Емілі Ратажковскі знялась топлес у...
Ураган “Метью”, який вважається одним із найсильніших за...

Loading...
By Комарщук Олександра 12 Лис, 2015 12:15


Загрузка...

  1. кпкty Листопад 12, 13:52

    Борис Олейник – один из немногих порядочных людей в этой взбесившейся фашистской стране

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +