Прикарпатські депутати виступили проти русифікації та примітивізації вітчизняного медіа-простору

By Борис Марія 15 Січ, 2016 17:42

Прикарпатські депутати виступили проти русифікації та примітивізації вітчизняного медіа-простору

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

Івано-Франківська обласна рада вимагає врегулювання обов’язкової міри присутності державної мови у вітчизняному медіа-просторі.

За ініціативи фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Івано-Франківська обласна рада 15 січня 2016 року звернулася до керівництва країни з вимогою прийняття окремого закону про врегулювання обов’язкової міри присутності державної мови у вітчизняному медіа-просторі. Відповідне звернення під час сесійного засідання зачитав депутат обласної ради Ігор Дебенко.

На переконання депутатського корпусу, перманентне недотримання законодавства про захист інформаційного телерадіопростору України, набувши системного характеру, загрожує поступовому витісненню української мови як такої з національного медіа-контенту.

«Красномовно, що навіть попри офіційне звернення до українських ЗМІ першого заступника голови Держкомтелерадіо Богдана Червака з проханням не допустити в етері «біснування путінських пропагандистів», новорічні шоу за підрахунками громадськості були українськими всього на 4% (!).

Програмне наповнення національних телерадіоканалів характеризується всезростаючою русифікацією, примітивізацією та ідеологічною совковізацією. Так, за висновками провідних медіа-експертів, новорічні та різдвяні свята в етері провідних загальнонаціональних комерційних телерадіоканалів ознаменувалися ганебним «переодягненням “руського миру” в український прикид», – відзначається у зверненні.

Задля уникнення звинувачень у щонайменшій заполітизованості, як наголосив Ігор Дебенко, виходячи зі статистичних даних фахових досліджень, відзначаємо, що державна українська мова зникає з телеетеру зі швидкістю 1 відсотковий пункт на місяць!

Про це, зокрема, свідчать результати моніторингу етеру десяти найбільших загальноукраїнських комерційних телеканалів, проведеного за підсумками 2015 року Громадським рухом «Відсіч», відповідно до якого лише п’ята частина телепередач сьогодні є україномовними.

В той же час, за підсумками огляду «Становище української мови», що його вже вчетверте проводив громадський рух «Простір свободи», із загальної кількості пісень, які у прайм-тайм лунають на провідних радіостанціях країни, пісні українською мовою становлять лише близько 4,9%. Водночас пісні російською – понад 40,2%.

Окрім того, за даними Книжкової палати України у 2014 році сумарний тираж україномовних газет значно впав і становив близько 29,5% від загального тиражу всієї преси. Таке падіння відбувається ще й на тлі зменшення загальної кількості тиражів. Натомість обсяг тиражу газет російською мовою, попри падіння в абсолютних показниках, покращився з 64,3% у 2013 році до 66% у 2014 році.

«Виходячи з вище відзначеного, Івано-Франківська обласна рада, представляючи інтереси громади краю, розцінює повзучу русифікацію медійного простору не лише як загрозу нацбезпеці, але й як порушення прав та приниження гідності наших мешканців, 96% яких спілкується українською на побутовому рівні та вважає її рідною мовою.

Закликаємо органи державної влади до відповідальних, рішучих дій, виразом чого, зокрема, могло б стати прийняття ініційованого громадськістю окремого закону про обов’язковий відсоток використання української мови не тільки серед фільмів, а й серед власних телепрограм каналів та радіостанцій.

Одночасно застерігаємо, що подальше ігнорування проблеми або ж уже звична для українських реалій імітація їх вирішення, загрожує тим, що після року англійської мови в Україні, доведеться оголосити рік збереження державної української мови в незалежній Українській державі», – резюмував Ігор Дебенко.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі та екс-голова грузинського Мін’юсту Зураб Адеішвілі є...
Журналісти одного з київських відео-блогів поспілкувалися з Михайлом...
Державна служба зайнятості анулювала дозвіл на роботу Савіка...
Глава МВС Арсен Аваков заявив, щоміліція ближчим часом...

Loading...
By Борис Марія 15 Січ, 2016 17:42


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +