Презентували словник слів, які вживали у ХІХ-ХХ століттях на Коломийщині

By Борис Марія 6 Кві, 2016 12:14

Презентували словник слів, які вживали у ХІХ-ХХ століттях на Коломийщині

Схожі публікації

Загрузка...

У Коломийському інституті відбулася презентація «Короткого словника маловживаних слів Коломиї та прилеглих сіл», який упорядкували відомий краєзнавець, журналіст Василь Нагірний та кандидат філологічних наук, викладач кафедри філології  Коломийського інституту Ольга Русакова.

У «Короткому словнику маловживаних слів Коломиї та прилеглих сіл» представлено близько 2000 лексем, які вживалися в період з ХІХ століття до кінця першої половини ХХ століття й частково побутують і сьогодні на теренах Коломийщини, інформують на сайті ПНУ.

«У словнику подано лексеми  на позначення осіб, одягу і взуття, страв традиційної кухні, господарських приміщень, знарядь праці, різних дій і процесів, якостей та ознак, лексеми, пов’язані з народним мистецтвом та побутом жителів міста Коломиї та ближніх сіл Коломийського району»,  – розповів Василь Нагірний.

У свою чергу викладач кафедри філології Ольга Русакова наголосила: «Мета укладання словника – збереження рідковживаних слів на лінгвогеографічній карті української мови. У словнику представлені також слова, запозичені як зі старогрецької та латинської мов, так із західноєвропейських мов (французької, італійської, німецької): артикул (лат., правило), асесор (лат., суддя), бальон (нім., м’яч), льоки (пол., зачіска)». Як зазначив завідувач кафедри філології Михайло Ковальчук словник є науково-популярним виданням, призначеним для широкого кола читачів, для всіх, хто цікавиться розмаїттям та багатством виражальних засобів української загальнонародної мови.

 Реєстр словника охоплює лексику, яку можна поділити на три групи: власне діалектна лексика; лексика, яка має діалектне походження, але є надбанням літературної мови і зафіксована у словниках сучасної української літературної мови; лексика іншомовного походження, яка є рідковживаною у Коломиї та навколишніх селах.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Національне управління з повітроплавання і дослідження космічного простору...
Після 5 років діяльності представники Молодіжного міськвиконкому прийняли рішення...
16 травня керівники трьох найбільших обласних музеїв повідомили журналістам...
Студенти-переселенці зі сходу мають час до 19 грудня,...

By Борис Марія 6 Кві, 2016 12:14


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +