Постраждалі від торгівлі людьми мають право на соціальні виплати та працевлаштування

Автор: Людмила Баран

27 Nov, 2014 18:42

Поділитись публікацією
Постраждалі від торгівлі людьми мають право на соціальні виплати та працевлаштування

Особи, яким надано статус постраждалих від торгівлі людьми, можуть розраховувати на соціальну допомогу.

Людина, яка постраждала від експлуатації, може подати заяву до управління соціального захисту місцевої адміністрації. Після встановлення статусу постраждалого від торгівлі людьми громадянину надається повний соціальний супровід, допомога у працевлаштуванні, отриманні освіти чи перекваліфікації. Також – психологічна допомога й одноразова матеріальна допомога у розмірі прожиткового мінімуму.

В Івано-Франківській області було подано 9 заяв про визначення статусу постраждалих від торгівлі людьми. Чотирьом особам цей статус було присвоєно.

За статистикою, в Україні з 2012 року такий статус надано 73-ом громадянам. Приблизно стільки ж отримали відмову. Причиною неприсвоєння цього статусу є неправильно підготовлені документи або недостатня інформація про ситуацію, яку пережили ці люди.

Про це йшлося 27 листопада на круглому столі в ОДА. Захід присвячений новому проекту в сфері протидії торгівлі людьми, який впроваджується в Івано-Франківській області. Цей проект має допомогти працівникам державних органів влади розвивати взаємодію та систему допомоги постраждалим від торгівлі людьми.

Однією з проблем впровадження державної політики з протидії торгівлі людьми є те, що різні структури не достатньо взаємодіють одна з одною, не перенаправляють тих, хто до них звертаються. Так, якщо за статистикою Мінсоцполітики з 2012 року  зафіксовано 73 громадяни постраждалі від торгівлі людьми, то за даними МВС потерпілих від цього є 200 осіб щороку. А за даними міжнародних організацій, в Україні 1000 осіб щороку страждають від експлуатації.

“Якщо раніше ми були країною походження, то зараз ми є почасти країною призначення.  Якщо раніше це було вивезення людей в таких цілях, то зараз ми маємо використання людей і тут”, – зазначив Сергій Адамович, заступник голови ОДА з гуманітарних питань.

Проект, який впроваджується в Івано-Франківській та інших областях України покликаний підвищити кваліфікацію фахівців з протидії торгівлі людьми. Для них будуть проводити численні тренінги і навчання. Іншою метою проекту є підвищити обізнанність громадян, для запобігання  небезпечних ситуацій.