Попри революцію вітчизняний бізнес не змінив негативного ставлення до податкової системи країни

By Вадим Войтик 21 Чер, 2014 17:45

Схожі публікації

Loading...

Незручність і громіздкість податкової звітності разом з триваючим тиском податкових органів на бізнес і вимогою сплати податків наперед є ключовими проблемами ділового клімату в Україні.

Про це йдеться в дослідженні Податкового індексу Європейської бізнес-асоціації, текст якого має у своєму розпорядженні УНІАН.

Згідно з дослідженням, за останні півроку – з жовтня 2013 року по червень 2014 року – інтегральний Податковий індекс, який вимірюється фахівцями ЄБА (Європейська бізнес-асоціація) уже вп’яте, не зазнав істотних змін і становить 2,37 бала з п’яти можливих. При тому, що на початок жовтня 2013 року цей показник становив 2,41 бала з п’яти можливих.

«Новий показник Індексу свідчить про те, що настрої бізнесу істотно не змінилися, – відзначають укладачі Індексу. – Така оцінка означає, що платники податків так само гостро відчувають певні вади системи оподаткування. Очевидне, що податкова система в Україні, як і раніше, вимагає реформи і вдосконалення».

Як наголосили в Європейській бізнес-асоціації, яка об’єднує більш як 900 українських і зарубіжних компаній в Україні, під час складання Податкового індексу враховувались 4 ключових оцінки – якість податкового законодавства, легкість адміністрування податків, ступінь фіскального тиску і якість податкового обслуговування.

У результаті, близько 75% учасників дослідження негативно оцінили якість податкового законодавства. Близько 63% респондентів відзначили, що податкова звітність була і залишається складною і незручною. Близько 48% опитаних визнали, що тиск податкових органів і «пропозиції» сплатити податки авансом усе ще заважають діяльності.

«Оцінюючи якість і компетентність працівників податкових органів, 46% учасників дослідження назвали її незадовільною, і лише 25% вважають її добрими», – йдеться в дослідженні.

Коментуючи результати дослідження, виконавчий директор ЄБА Ганна Дерев‘янко відзначила, що одержані дані повинні стати сигналом державним органам про те, що саме зараз необхідно активно проявити себе на новій позиції, в нових реаліях. «Оскільки справедлива і помірна податкова політики є запорукою поступового виходу країни з кризи», – наводять дослідники слова Дерев‘янко.

Як відомо, у травні прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував розробити нову редакцію Податкового кодексу і впровадити в Україні до 2016 року нову спрощену систему оподаткування, яка в першу чергу передбачатиме скорочення базових податків до восьми. За словами керівника уряду, виконання цього завдання дасть змогу спростити процедуру адміністрування збору податків, скасувати корупцію в податковій сфері і дати можливість підприємцям працювати за прозорими і зрозумілими механізмами.

У свою чергу Міністерство економічного розвитку і торгівлі України в рамках підготовки нового проекту Податкового кодексу і реалізації політики дерегулювання економіки також запропонувало скоротити кількість податків в Україні до восьми і синхронізувати податковий і бухгалтерський облік. За словами міністра Павла Шеремети, Мінекономрозвитку пропонує змінити ідеологію ведення податкової політики, перетворивши податкову сферу із сфери «вичавлювання» у сферу «розвитку».

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

За останні роки покупців нового житла цікавлять такі...
Аналітичний центр “Благо”дослідив поточну діяльність Фонду молодіжного кредитування...
Голова ОДА повідомив, що під час зустрічі з...
Перший заступник міністра аграрної політики України Ярослав Краснопольський...

By Вадим Войтик 21 Чер, 2014 17:45


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +