Політичні партії обклеюють електроопори агітацією ще до початку виборчої кампанії

Автор: Людмила Баран

10 Sep, 2015 11:32

Поділитись публікацією
Політичні партії обклеюють електроопори агітацією ще до початку виборчої кампанії

Івано-Франківська обласна організація «Комітет виборців України» спостерігала за заходами та розповсюдження рекламних матеріалів від політичних сил перед початком виборчого процесу.

Про це розповіли представники КВУ на прес-конференції 10 вересня.

Згідно з даними моніторингу, найбільше заходів було від ВО «Свобода» – акції у дворах житлових будинків, зустрічі з виборцями, марш вишиванок тощо. «Самопоміч» проводила ранкові зарядки. Олександр Шевченко роздавав на 1 вересня школярам сертифікати на безкоштовне навчання з катання на лижах.

До офіційного початку виборчої кампанії було зафіксовано велику кількість різноманітногї друкованої продукції: буклети, афіші, флаєри, буклети, календарі, листи з привітаннями. Найбільше агітаційних матеріалів було від «Свободи», «Самопочі», «Волі», «Народного контролю» та нардепа Олександра Шевченка.

«На жаль політичні партії продовжують шкодити благоустрою нашого міста та розміщують продукцію на опорах, деревах, огорожах, стінах будинків. Навіть був випадок, коли агітацією був повністю обклеєний ГРП», – сказав Максим Лисюк, керівник обласного КВУ.

Також розповсюджувалось багато матеріалів у вигляді газет. За словами Лисюка, це роблять тому, що виборці найбільше довіряють пресі.

Так, за приблизними даними матеріалів з символікою «Свободи» було близько 1 мільйон примірників, 330 тисяч – від «Самопомочі», 120 тисяч – від «Батьківщини», 100 тисяч від «Солідарності», 65 тисяч – газети «Столиця Карпат».

«Ми звичайно розуміємо, що тираж занижений, на відміну від реальних цифр», – зазначив Лисюк

Представники КВУ зазначають, що розповсюдження матеріалів з ознаками агітації не є порушенням законодавства. Найбільше виявлене порушення – обклеювання стовпів.

Тим не менш, дослідження дозволить підрахувати, скільки коштів партії витрачали на агітацію до початку кампанії, які тиражі друкували, та порівняти їх із даними в їхніх фінансових звітах про витрати на виборчу кампанію.

Після початку виборчого процесу, як зауважують в КВУ, кількість агітації зросте.