Після конфлікту на Донбасі треба буде примирювати прихильників сил АТО і тих, хто за “ДНР” і “ЛНР”, – вважає історик Коретчук

Автор: Людмила Баран

05 Тра, 2015 15:05

Поділитись публікацією
Після конфлікту на Донбасі треба буде примирювати прихильників сил АТО і тих, хто за  “ДНР” і “ЛНР”, – вважає історик Коретчук

Історик, керівник Музею визвольної боротьби Ярослав Коретчук стверджує, що після завершення війни на Сході виникне потреба у пошуках шляхів примирення між різними частинами України. 

Читайте також: Івано-Франківський музей визвольної боротьби поповнився новим експонатом (ФОТО)

“Незабаром, сподіваємося, конфлікт на Донбасі закінчиться, і  буде дилема: все ж таки, частина суспільства, яке там проживає, буде вшановувати бійців “ЛНР” і “ДНР”-формувань. Тоді як в нас тут будуть вшановувати пам’ять тих, хто загинув під час проведення антитерористичної операції”, – вважає Ярослав Коретчук.

Про це він сказав перед початком круглого столу  на тему «Політика пам’яті: шляхи примирення українського народу». Його влаштували 5 травня у приміщенні Музею визвольної боротьби ім. С. Бандери. На захід прийшли політичні та громадські діячі, історики.

На  думку Ярослава Коретчука, укаїнські політики мають вже зараз шукати шляхів примирення і діяти, щоб запобігти конфлікту між різними частинами суспільства.

На круглому столі в Івано-Франківську  для цього вивчали історичний досвід, шляхи, які пройшли українці після Першої світової.

Ярослав Коретчук зауважив, що  на Прикарпатті є могили вояків різних національностей: хорватів, поляків, росіян, і мешканці краю шанобливо ставляться до їхніх поховань.

“Ми бачимо, що події Першої світової війни не викликають такої гострої конфронтації серед різних частин України. Тому що українці воювали в складі Австро-Угорської армії, друга частина українців у складі російської армії”, – сказав Коретчук. – “Будемо сподіватися, що з часом ми будемо так само реагувати на події Другої світової війни і сьогодення”.

Теги: