Підприємці Івано-Франківщини за порушення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами сплатили понад 1 млн. податків і зборів

By Турій Роман 24 Жов, 2015 12:40

Підприємці Івано-Франківщини за порушення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами сплатили понад 1 млн. податків і зборів

Схожі публікації

Loading...

Працівниками органів ДФС області з початку року проведено 106 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Як наслідок за порушення діючого законодавства нараховано 1075 тис.грн. податків і зборів донараховано 641 тис.грн. фінансових санкцій.

Про це повідомили у відділі контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Порушуючи законодавство, підприємці здійснювали торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін – 24 випадки, торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без відповідної ліцензії  – 13 випадків, торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін – 4 випадки та 1 випадок – зберігання (реалізація) алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку.

За реалізацію алкогольних та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років застосовано фінансових санкцій на суму 61,2 тис. грн., анульовано 8 ліцензій.

Податківці звертають увагу на посилену відповідальність за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Законом України від 12 серпня 2014 № 1638-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм” суми штрафів за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів підвищено від двох до десяти разів, зокрема:

за оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлю спиртами, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій – з 1700 до 17000 гривень,

за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів – з 1000 до 10000 гривень,

за оптову або роздрібну торгівлю коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої – з 5000 до 10000 гривень. 

Крім того, з 1 липня 2015 року підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/або роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв. 

При цьому Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та іншими нормативними актами не передбачено отримання окремої ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю пивом за наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Абзацом 7 ст. 1 Закону (у редакції, чинній з 01.07.2015) дано визначення алкогольним напоям як продуктам, отриманим шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5% об’ємних одиниць, які зазначені, зокрема, в товарної позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД.

Прес-служба Головного управління ДФС в Івано-Франківській області
Схожі новини:

ДТЕК передав для Івано-Франківського обласного центру екстреної допомоги...
Екс-голова райради Харківської області Олег Токар, який був...
Під Волновахою на місці загибелі пасажирів автобуса, що...
Під час перевірки однієї із крамниць на Рожнятівщині...

Loading...
By Турій Роман 24 Жов, 2015 12:40


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +