Підприємці Івано-Франківщини за порушення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами сплатили понад 1 млн. податків і зборів

By Турій Роман 24 Жов, 2015 12:40

Підприємці Івано-Франківщини за порушення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами сплатили понад 1 млн. податків і зборів

Схожі публікації

Загрузка...

Працівниками органів ДФС області з початку року проведено 106 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Як наслідок за порушення діючого законодавства нараховано 1075 тис.грн. податків і зборів донараховано 641 тис.грн. фінансових санкцій.

Про це повідомили у відділі контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Порушуючи законодавство, підприємці здійснювали торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін – 24 випадки, торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без відповідної ліцензії  – 13 випадків, торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін – 4 випадки та 1 випадок – зберігання (реалізація) алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку.

За реалізацію алкогольних та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років застосовано фінансових санкцій на суму 61,2 тис. грн., анульовано 8 ліцензій.

Податківці звертають увагу на посилену відповідальність за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Законом України від 12 серпня 2014 № 1638-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм” суми штрафів за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів підвищено від двох до десяти разів, зокрема:

за оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлю спиртами, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій – з 1700 до 17000 гривень,

за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів – з 1000 до 10000 гривень,

за оптову або роздрібну торгівлю коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої – з 5000 до 10000 гривень. 

Крім того, з 1 липня 2015 року підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/або роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв. 

При цьому Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та іншими нормативними актами не передбачено отримання окремої ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю пивом за наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Абзацом 7 ст. 1 Закону (у редакції, чинній з 01.07.2015) дано визначення алкогольним напоям як продуктам, отриманим шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5% об’ємних одиниць, які зазначені, зокрема, в товарної позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД.

Прес-служба Головного управління ДФС в Івано-Франківській області

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Організатор “Республіки” 6 липня під час заходу “Wake...
Деяким людям для того, щоб вийти на ранкову...
Україна лідирує в Європі за кількістю психічних розладів...
До 24 березня триває всеукраїнська онлайн-вікторина на тему...

By Турій Роман 24 Жов, 2015 12:40


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +