Перший заступник голови облради у проекті держбюджету децентралізації не побачив

By Турій Роман 23 Гру, 2015 09:35

Перший заступник голови облради у проекті держбюджету децентралізації не побачив

Схожі публікації

Loading...

Перший заступник голови обласної ради Василь Гладій назвав проблемні питання формування проекту місцевих бюджетів на 2016 рік.

Урядовий бюджет 2016 року майже повністю знецінює запроваджену фінансову децентралізацію місцевих бюджетів. На місцеві громади покладаються повноваження, які не забезпечені відповідним ресурсом на місцях. Наприклад: фінансування освіти робітничих спеціальностей (ПТУ) та базової вищої освіти (коледжі), медичних закладів, загальноосвітніх шкіл, перевезення пільгових категорій населення тощо, нагадав Гладій.

Фінансові нормативи забезпеченості за галузями бюджетної сфери на рівні місцевого самоврядування не відповідають реальним потребам споживачів послуг. В результаті – проект держбюджету на 2016 рік, як і в попередні роки, не забезпечує 100% фінансування делегованих державою повноважень.

«Ми маємо значні диспропорції у галузевих нормах в харчуванні, лікуванні, обслуговуванні соціальних категорій працівників. Це тягне за собою великі розриви у видатках на 1 учня, 1 хворого, 1 соціального працівника у різних районах і навіть у сусідніх населених пунктах»,- каже Гладій.

Окремим питанням, яке актуальне на сьогодні і потребує негайного вирішення і врегулювання – це забезпечення нормального функціонування та безперебійного фінансування новоутворених об’єднаних громад – Печеніжинської, Верхнянської та Старобогородчанської.
Існує багато дискусійних питань, які треба вирішувати, починаючи від правонаступництва у питаннях комунальної власності і аж до питань, пов’язаних з прийомом на роботу і забезпеченням оплати праці працівників новостворених установ і організацій об’єднаної територіальної громади.
«Я спілкувався з окремими головами районних рад. Вони мені повідомили, що у проектах районних бюджетів рівень заробітної плати працівників бюджетних установ залишається на рівні минулого року, а з урахуванням особливостей індексації в окремих працівників вона може виявитися й нижчою. Але навіть цієї мізерної заробітної плати працівникам бюджетних установ вистачає на 8-9 місяців. Про яку децентралізацію і про який розвиток територій йде мова? Такі дії Уряду є неадекватними», – каже Василь Гладій.
Схожі новини:

Голова ОДА Андрій Троценко  і співголова Координаційного центру...
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган напередодні свого візиту...
Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль прогнозує,...
Суди в Китаї у 2016 році засудили 2...

Loading...
By Турій Роман 23 Гру, 2015 09:35


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +