Перетворення скверу перед друкарнею триває: стартувала архітектурна резиденція “Павільйон 78” (ФОТО)

Автор: Турій Роман

13 Лип, 2016 08:47

Поділитись публікацією
Перетворення скверу перед друкарнею триває: стартувала архітектурна резиденція “Павільйон 78” (ФОТО)

У процесі перетворення скверу перед друкарнею на Січових Стрільців новий етап – стартувала архітектурна резиденція та відкрили подієвий майданчик “Павільйон 78”.

З ініціативою “перезапустити” простір перед закинутою друкарнею в центрі міста на початку року виступили мешканці прилеглих будинків.

“Дуже сумно, що в центральній частині міста ми маємо занедбане місце, яке являє собою нашарування проблем: смітники, стихійна парковка, занедбані газони. Ми вирішили взяти ініціативу на себе, зібрати людей, які мають досвід, які щось знають, які б допомогли запустити зміни, організувати сквер, запропонувати цікаві авторські рішення” , – розповідає активіст Роман Рудий.

Об’єднавши навколо себе однодумців, ініціативній групі вдалось отримати грант від платформи “Тепле місто”. Завдяки грантовим коштам активісти провели в місті дводенний хакатон, під час якого два десятка архітекторів та урбаністів досліджували простір перед друкарнею. Паралельно команда працювала над отриманням дозвільних документів від місцевої влади та комунальних служб.

Ще одним етапом в роботі над перетворенням скверу став старт архітектурної резиденції

«Архітектурна резиденція не є нульовою точкою в реалізації проекту. Зроблено чимало. Резиденція є тією переломною подією, яка дасть мешканцям конкретику, дасть архітектурний проект. На цій території, в цьому павільйоні в наступні 10 днів 10 архітекторів розроблятимуть архітектурний проект, концепцію того, що мало б тут бути», – каже Олександр Шевченко, керівник урбан-проектів «Теплого міста».

Більше тижня у власноруч побудованому білому павільйоні перед друкарнею десяток молодих архітекторів та урбаністів з Києва, Харкова, Львова та Івано-Франківська спільно з мешканцями шукатимуть застосування для простору.

“Ми зробили майданчик відкритим, щоб кожен міг зайти і сказати власну думку: я хочу бачити тут парковку, я хочу бачити тут майданчик для дітей, я хочу зелені насадження і фонтан. Намалювати проект можна і в кабінеті. Але, якщо громада дійсно захоче мати це місце, мати місце, яке б відрізняло Франківськ від інших міст, то вона має проявити свою ініціативу”, – стверджує активістка Уляна Федик.

Куруватиме роботу резиденції архітектор та урбаніст з Харкова Ярослав Яковлєв.

«Ми знаходимось в неприємному місці, яке можна змінити. Чи треба? Мабуть, треба. Хоча, скоріш можна.  Мені цікаво приїхати і спробувати попрацювати з людьми і це змінити. Я не буду нічого копати, пиляти, будувати. Я архітектор, урбаніст. Для мене важливим є аналіз чому і можливості в майбутньому: що далі, як це можна зробити, хто це буде робити? Але люди повинні брати відповідальність на себе. Мені цікаво, чи можна зробити тут щось позитивне разом з людьми, щоб вони підтримали і понесли це далі», – розповідає про мету роботи архітектор.

Окрім того, учасникам резиденції своїм досвідом та знаннями допомагатимуть архітектори, експерти, урбаністи та митці з різних куточків світу та України. Так, у ролі лекторів виступлять Віктор Зотов,  Міхаель Енгель, Тарас Прохасько та Дарія Кольцова.

Під час відкриття резиденції своїми побажаннями з учасниками встиг поділитись київський архітектор Віктор Зотов:

“Ті, хто зі мною трошки знайомий, той знає мій спротив проти прикрашання. Тобто проти косметичної налаштованості. Є більш змістовні речі, а є щось більш поверхове. Тому я налаштовував б всіх знайти, що ж за тим змістовним “.

Участь у відкритті також взяли представники місцевої влади мер міста Руслан Марцінків та головний комунальник Михайло Смушак. Зокрема, міський голова публічно пообіцяв підтримати ініціативу, а також розповів, що хотів би на цьому місці бачити “зону, щоб подумати”.

Вже від сьогодні в Павільйоні 78 розпочинається активна робота. Щодня з 9:00 до 13:00 години проходитимуть лекції, а з 17:00 до 21:00 години безпосередня робота над проектом. До роботи резиденції запрошують долучатися всіх містян.