Переселенка з Луганщини розповіла прикарпатським студентам про Голодомор (ФОТО)

Автор: Борис Марія

08 Лют, 2016 20:55

Поділитись публікацією
Переселенка з Луганщини розповіла прикарпатським студентам про Голодомор (ФОТО)
За підтримки прикарпатського краєзнавця Михайла Воробця та директора Рогатинського агроколеджу Ігоря Триніва у Рогатинському державному аграрному коледжі відбулася зустріч керівництва та студентів навчального закладу із переселенкою з Луганщини Іриною Магрицькою.

Читайте також: "Майдан від першої особи": у Франківську презентували унікальний збірник спогадів (ФОТО, ВІДЕО)

Поспілкувався із дослідницею голодоморів в Україні  голова обласної держадміністрації Олег Гончарук, інформує відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Під час зустрічі громадська діячка, публіцист,  голова Луганської обласної філії Асоціації дослідників голодоморів в Україні, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня Ірина Магрицька розповіла, як змушена була полишити рідну домівку, через які випробування довелося пройти. Опісля відбувся показ документального фільму «Закляття безпам’ятства».

На переконання авторки фільму, Голодомор 1932-33 років на Луганщині – це розповідь очевидців про страшні часи голоду. Вона зняла документальні кадри,  зі свідченнями очевидців, щоб колишні комуністи і регіонали, які були при владі, не дорікали, що голодомор 1932-33 років — вигадка. На основі зібраних документів її чоловік журналіст Олександр Крамаренко і створив фільм, який був презентований у Торонто і Нью-Йорку, а також у декількох європейських країнах.

Своєю чергою вихованці агроколеджу презентували композицію про героїв Небесної сотні, завдяки якій стали переможцями обласного конкурсу читців поезії, присвяченого Дню української писемності та мови. Варто додати, що  на території Рогатинського аграрного коледжу знаходиться чи не перший в області пам’ятник Небесній сотні.

«Зустріч з Іриною Магрицькою допоможе сучасній молоді збагнути ті події, які мають місце на Сході нашої України, – зізнається Ігор Тринів. – Стане повчальним уроком задля збереження історичної пам’яті про трагічні сторінки українського минулого».

Теги: