“Парашутисти”, “заробітчани” та “об’єднувачі церков”. Експерти вивчили кандидатів на 85-ому окрузі

Автор: Людмила Баран

14 Лип, 2016 11:29

Поділитись публікацією
“Парашутисти”, “заробітчани” та “об’єднувачі церков”. Експерти вивчили кандидатів на 85-ому окрузі

Експерти Руху “ЧЕСНО” та кампанії “Стеж за грошима” проаналізували політичні траекторії кандидатів округу №85 з центром у Калуші, їхній попередній виборний досвід, діяльність та програми.

Читайте також: Які доходи і статки у депутатів Франківської міськради, - дослідження ЧЕСНО

Результати аналізу оприлюднили 14 липня на прес-конференції в Івано-Франківську.

Віта Думанська, координаторка кампанії “Стеж за грошима” Руху ЧЕСНО, звернула увагу, що в Україні дуже стислі строки передвиборчої кампанії. Вона триває півтора місяці, тоді як, приміром, в Америці – близько року. Тож, на відміну від американців, українці не встигають дізнатися достатньо про учасників кампанії.

«Кандидата пізнати досить складно і все, що ми можемо встигнути про нього дізнатися – те, що він обіцяє, те, що говорить з білбордів», – зазначила Думанська

Вона розповіла, що на раніше спокійному 85-ому окрузі, де на попередніх виборах було до десятка кандидатів, тепер зареєстровано аж 37. При чому, 19 зареєструвалися в останній день, тож їх можна вважати технічними.

За словами Думанської, крім місцевих, є багато так званих «парашутистів» – зі Львова, Києва і навіть водій із Чернігівщини. Двоє безробітних кандидатів завели найбільше своїх представників у ДВК: Кирилишин – 94 члени, Опалінський – 6. Є так звані кандидати-заробітчани, які мігрують по всій країні, наприклад, Орєхова і Шутова змагалися на виборах в Одесі.

На окрузі, як зазначила Думанська, спостерігається родинне протистояння – Шевченків та Насаликів. Розривається поле від «Солідарності», крім Насалика висувається низка інших людей від БПП , немає єдиної позиції у націоналістичних партій.

Ірина Скіл, редакторка каталогу фігурантів антикорупційних розслідувань, розповіла про найпоширеніші обіцянки кандидатів. Це заяви про намір знизити ціну на газ, опалення, підвищити пенсії та стипендії, припинити військові дії на Сході, реформувати медицину, побороти корупцію, скасувати недоторканість депутатів.

«Що цікаво, про такий аспект, як гендерна рівність згадують рідко. Це зустрічається лише у трьох кандидатів, – зауважила Ірина Скіл. – Наприклад, в одній із програм стереотипно зображена жінка: говориться, що жінка – це любов, турбота, надія на майбутнє».

Також експертка звернула увагу, що кандидати у своїх програмах дають обіцянки що стосуються релігії. Є такі, що обіцяють не зраджувати заповіді, підтримувати греко-католицьку церкву та православну Київського патріархату, кажуть, що будуть працювати на те, щоб створити єдину церкву.

Старі місцеві кандидати, додала Думанська, в основному використовують свої програми із попередніх років.