Очільники громад Прикарпаття звернулися до Кабміну, Ради й Мінкульту через серіал “Встигнути до 30”

Автор: Застава Максим

15 Лис, 2023 19:02

Поділитись публікацією
Очільники громад Прикарпаття звернулися до Кабміну, Ради й Мінкульту через серіал “Встигнути до 30”

Голови територіальних громад Івано-Франківщини звернулися до Кабміну, ВРУ й Мінкульту через серіал “Встигнути до 30”. У кінороботі, йдеться в листі, спотворено образ людини з заходу України.

Читайте також: Пауза в децентралізації та інші «накипілі» питання: у Франківську за «круглим столом» дискутують про проблеми області (ФОТО)

Про це пише “Галка” з посиланням на виконавчого директора Регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука.

“Уже не вперше деякі так звані “нові творці історії культури” намагаються розганяти у суспільстві наративи, які свого часу пропагувала росія щодо західноукраїнських земель, немов би то це “відсталі землі людей із сільським менталітетом, відсутністю культури тощо”, що цілком не відповідає дійсності.

Виробництво медіапродуктів, які принижують честь та гідність людей за етнічною, територіальною, мовною, релігійною чи будь-якою іншою ознакою є неприпустимим у демократичній країні.

Кожен регіон України достойний того, щоб образ його мешканців, який використовують при виробництві медіапродуктів, демонстрували об’єктивно та з притаманними йому особливостями, а не з використанням стереотипів і спотворень!”, – наголошує Стефанчук.

Як писала “Галка”, громадськість обурив образ персонажки Люби з Коломиї, яку зобразили дівчиною із затурканого села.

На думку міського голови Коломиї Богдана Станіславського, серіал мають видалити з мережі. Крім того, очільник громади підготував офіційного листа до телеканалу, де вимагає публічно перепросити за “спотворення, стереотипізацію та приниження образу людини – уродженця Коломиї”.

Водночас у телеканалі “ТЕТ”, зусиллям якого знято вказаний серіал, зазначили, кіноробота створена на запит глядачів. Мовляв, комедія, як художній твір в умовах постійного стресу та турбулентності, допомагає знаходити позитивні емоції.

“Про Коломию, умови життя в місті, традиції чи щось інше — в серіалі не йдеться, а персонаж Люби, який є вигаданим, — це жодним чином не збірний образ коломиян”, – прокоментували у “ТЕТ”.

Теги: