Обласний військовий комісар Володимир Ярмощук: «Ми їх шукаємо по районах, по селах, а вони тут, у Франківську»

By Людмила Баран 26 Сер, 2015 08:55

Обласний військовий комісар Володимир Ярмощук: «Ми їх шукаємо по районах, по селах, а вони тут, у Франківську»

Схожі публікації

Loading...

Полковник Володимир Ярмощук з кінця квітня працює на посаді обласного військового комісара. В інтерв’ю для Galka.if.ua він розповів про особливості  мобілізації на Прикарпатті. А також прокоментував деякі резонансні випадки, що трапилися під час останньої хвилі.

- На Прикарпатті завершилась шоста хвиля мобілізації. Якими є її основні підсумки?

- Область виконала планове завдання на 44%. На сьогодні, якщо брати по Україні, нижче нас мають показники:  Закарпатська область, Тернопільська, Одеська, Сумська, і так далі, всі не буду перечислювати.

Ми призивали військовозобов’язаних на 233-ій військовий полігон у Рівному, 184-ий навчальний центр у місті Старичів, в другу бригаду Національної гвардії у Львові, 27-ий прикордонний загін у Мукачеві, а також курси перепідготовки офіцерів запасу – вони по всій Україні: Київ, Харків, Львів, Одеса.

- Була неофіційна інформація, що Івано-Франківська область в останній тиждень піднялася з останньої на восьму з кінця сходинку за результатами мобілізації серед областей України. Це дійсно так?

- Це практично так. Я зараз не маю точних даних по Україні. Але ми були останні, Закарпаття і Тернопіль були перед нами. За останній тиждень ми їх обійшли.

- Завдяки чому цього вдалося досягти?

- Завдяки спільним діям військових комісаріатів, з допомогою органів міліції, районних державних адміністрацій, які всі включилися в роботу, включили всі важелі, і спільно за останні десять днів ми вийшли на 44%.

- То які саме «важелі» включили?

-  Дуже багато керівників підприємств пішли нам назустріч. Щодо людей, які були безробітними.  Перед тим, які відправляти до навчальних центрів, їх працевлаштували. Тобто людина  йшла служити і вже мала  роботу. Їй вже, як мінімум, чотири тисячі гривень   кожен місяць буде перераховуватись на картку. В тому числі, вона буде ще й в армії отримувати зарплату. І повернеться через рік – буде забезпечена роботою. Це такі підприємства,  як «Кроно» у Рожнятівському районі. Дуже багато лісгоспів – Надвірнянський,  Солотвинський –  влаштували людей, які пішли служити.

- У вашому комісаріаті повідомляли, що в області багато сіл, які не призвали жодного військовозобов’язаного.  Чи місцева влада має за це якось відповісти? Як з ними далі працюватимуть?

- Ну як працюватимуть? Просто не могли нікому вручити повістки. Люди або повиїжджали до Франківська, або десь переховуються, коли працівники  військкомату приїжджають. В основному переховуються.  Приїхали – сховалися. Ми поїхали – вони знов є. Воєнкомат же не буде в селі ночувати, сидіти їх чекати. Є такі села.

Володимир Ярмощук, обласний військовий комісар Івано-Франківської області-1444

- Ви згадували, що активну участь у виконанні плану  мобілізації брала міліція. Вона  розшукувала військовозобов’язаних?

- Ні, розшукували працівники комісаріатів, а міліція просто забезпечувала порядок. Вони  були присутніми під час вручення повісток, щоб не було ніяких інцидентів.

- Скількох військовозобов’язаних притягнено до відповідальності за ухилення від мобілізації?

- Ми передали в органи УМВС за всі хвилі разом десь 150 осіб, які пройшли медичну комісію і не з’явилися на відправку. Правоохоронці ними займаються.

На даний момент, один військовозобов’язаний з Верховини, який не з’явився на відправку, засуджений до двох років умовно.  А далі всі інші випадки прокуратура і міліція розслідують. Думаю, на початку вересня вже будуть суди, і всі ці люди, які ухилялися від шостої і попередніх хвиль мобілізації, будуть наказані.

Володимир Ярмощук, обласний військовий комісар Івано-Франківської області-1452

-  Недавно повідомлялося, що  у Городенці  посеред вулиці на медкомісію забрали хворого чоловіка, який збирався йти на операцію, одразу відправили на полігон.

- Ніхто його нікуди не забирав. Він сам добровольцем прийшов у воєнкомат, пройшов усю медичну комісію і пішов служити. А на другий день жінка зробила заяву, Правий сектор  понаписував, що його викрали на вулиці. А через день вона спростувала. Зараз він на полігоні, служить. Яка операція? Він пройшов медичну комісію. З його діагнозами, обмежено придатний до служби. Він пролікований, прооперований, це було п’ять років назад. Стан його здоров’я дозволяє проходити службу.

Володимир Ярмощук, обласний військовий комісар Івано-Франківської області-1467

- Загалом, люди часто говорять про те, що чоловіків зупиняють на вулиці, виписують їм повістки. Чи не могли б Ви нагадати: як, згідно із законом, має відбуватися вручення повісток, так, щоб це не порушувало прав людини ?

- Повістку можна вручати будь-де. Законом не написано конкретно, що це треба робити вдома чи на роботі. Якщо взяти Івано-Франківськ, то практично по домашніх адресах неможливо вручити повістки. 99,9% не відчиняють. Тільки говорять крізь двері: «Нема», «Поїхав», «Такий не проживає». Ніхто ж  не має права зайти в квартиру.

- Тобто, будь-кого можуть зупинити, спитати, як його звати, і вручити повістку?

- Природно, він може сказати, що його звати Петров, а він – Іванов. Останню акцію ми зробили  біля «Калинової слободи», що будується, на Об’їзній.  Вручили там 18 повісток. У підсумку, двоє чоловіків прийшли на медкомісію, а 16 не прийшли.   Ми ж не знаємо їхніх точних даних, чи вони правильно сказали своє прізвище чи неправильно.

От ви пройдіться зробіть репортаж по будівництвах – скільки працює людей неоформленими зі всієї Івано-Франківської області. Ми їх шукаємо по районах, по селах, а вони тут, у Франківську. Але це проблема не військкомату, а держави.

Володимир Ярмощук, обласний військовий комісар Івано-Франківської області-1458

І чомусь за всю шосту хвилю мобілізації не було зроблено кореспондентами області ні одного репортажу, опитування  на тему «Чому ви не хочете йти служити?» Всі виносять по інтернетах негатив . Як-от у Коломиї, там було розслідування. Писали, що чоловіка призвали з туберкульозом, а зараз четверта  стадія раку легень. Боєць з Коломиї, він добровольцем прийшов. Ми всі документи представили, зробили службове розслідування.  Тут вини ніякої воєнкомату, лікарів немає. Він йшов здоровим служити.

А от чому ви не зробите опитування ? Біля «Калинової слободи» чи ще десь. Спитайте: «Чи прийшла вам повістка?», «Чому ви не йдете служити?». Це ваші промахи, кореспонденти, після шести хвиль мобілізації ви вже могли б нам якось допомагати. Як тільки якийсь негатив – ви зразу висвітлюєте, я як щось хороше – ви п’ятдесят на п’ятдесят.

- Місцеві видання розміщували на своїх сайтах оприлюднені вами списки тих, кому слід з’явитися до комісаріатів.  Зокрема, після цього до нашої редакції звернулася жінка, сина якої мобілізували у Києві, а вона  отримує повістки в Івано-Франківську.

- А звідки наш військкомат знає, що її син мобілізований у Києві? Вона принесла довідку вже тоді, коли побачила його у списку.

Так само в поданих нами списках тих, які ухиляються, опинився один, який вже служить, призвався. В січні не з’явився на відправку, а  як документи передали в прокуратуру, після того він пішов служити.

Якщо людина приносить довідку, що проходить службу, то ніхто їй повістки не буде виписувати. А як в нас немає даних, то звідки ми маємо це знати?

- Тобто, немає  якогось налагодженого зв’язку між комісаріатами різних областей?

- В нас нема такого, так само як немає зв’язку  між кореспондентами різних каналів.

- Яка зараз ситуація з демобілізацією на Прикарпатті? Скільки осіб повернулося?

- Демобілізація йде, точної кількості не можу зараз сказати. Це буде в кінці вересня. Люди починають демобілізовуватися, ставати  на військовий облік.

У кожному комісаріаті є відділ соціального забезпечення, де працівники допомагають владнати всі питання, які в них виникають.

Володимир Ярмощук, обласний військовий комісар Івано-Франківської області-1461

- Чи запрошують тих, хто вже відслужив в АТО, на контрактну службу?

- Безперечно, всім  це пропонують. На даний момент, з третьої хвилі, яка зараз звільняється, на контракт залишилося  приблизно 20 осіб з області. Пізніше ця цифра буде  збільшуватися.

- А скільки загалом прикарпатців від Збройних сил пройшли через АТО? Скільки серед них поранених, загиблих?

- Ми відправили їх у навчальні центри. А скільки з них були в АТО, ми не знаємо. Може, половина не пройшла. Ми знаємо це тільки тоді, коли вони повертаються до нас, коли приходять отримувати документи на посвідчення учасника бойових дій.

В області налічується 640 учасників бойових дій, 38 загиблих та 181 поранений. (Станом на 21 серпня, – Ред.)

- Які Ви маєте відомості стосовно сьомої хвилі мобілізації?

- Поки що нічого не відомо. Хотілося б, щоб цієї хвилі не було. Щоб швидше настав мир, і ми нікого не мобілізовували.

Розмовляла Людмила Баран

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

6 травня відбувся захід під назвою “Острів творчості”....
30 квітня у місті відбулася презентація книжки «Зірки і макові зернята»....
У будинку Просвіти 4 липня відбувся навчальний семінар...
Радикальна партія Олега Ляшка” знаходитиметься у виборчих бюлетенях...

Loading...
By Людмила Баран 26 Сер, 2015 08:55


Загрузка...

Написати коментар

3 коментаря

 1. Vovik Серпень 28, 08:34

  “- А звідки наш військкомат знає, що її син мобілізований у Києві? Вона принесла довідку вже тоді, коли побачила його у списку.
  Якщо людина приносить довідку, що проходить службу, то ніхто їй повістки не буде виписувати. А як в нас немає даних, то звідки ми маємо це знати?”

  Шо воно мелить??? Фактично ж один орган з розгалуженням по областях і бардак як в любому держ. п-стві!!! Як в цього д**ба родилась геніальна думка, що коли людину мобілізували, то вона ще має принести довідку???!
  Типу – Чекайте таваріщі сепари, не стріляйте, я довідку віднесу, що мене мобілізували.
  недивно, що з такими командирами мудаками в нас така армія…

  Reply to this comment
 2. Жителька Серпень 30, 09:44

  А може тому і не можуть виконати плани мобілізаціі,що відносяться до людей як до худоби? Облкоміссар не зміг сказати скільки призванних ним людей служить в АТО ,cкільки поранених,якими він в першу чергу і мав би опікуватись як представник МО.Коротше кажучи -зловили-відправили -і викреслили-більше ти нікого не цікавиш.А довідку не приніс-ще й до суду потягнуть.Це *найкраща мотивація* для мобілізаціі

  Reply to this comment
 3. vovik_2 Жовтень 23, 12:13

  Йому головне забезпечити відсотки, щоб не зняли з посади. І хоче сказати, що людина за півроку заробила 4-ту ступінь раку? Клоун.

  Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +