Обласна рада проголосувала за звернення щодо перевірки приватизації Бурштинської ТЕС

Автор: Людмила Баран

30 Чер, 2017 14:40

Поділитись публікацією
Обласна рада проголосувала за звернення щодо перевірки приватизації Бурштинської ТЕС

Івано-Франківська обласна рада 30 червня прийняла звернення щодо необхідності перевірки умов приватизації Бурштинської ТЕС ПАТ «Західенерго» та виконання інвестиційних зобов’язань ТОВ «ДТЕК».

Депутат Тарас Виноградник, який зачитав звернення,   сказав, що потрібно  перевірити стан виконання інвестиційної угоди Бурштинської ТЕС, тому що турбують такі питання, як  скорочення персоналу теплоелектростанції,  виконання соціальних зобов’язань, виплати працівникам  за шкідливі умови праці та вплив діяльності підприємства  на стан довкілля.

Звернення спрямують до уряду, президента, Антимонопольного комітету, Міністерства енергетики, Генеральної прокуратури, щоб перевірити хід виконання інвестиційної угоди. У зверненні пропонується у разі виявлення порушень у приватизації притягнути винних  до відповідальності.

Виноградник нагадав, що минулого року була складна ситуація зі сплати екологічного податку. На підприємстві відбулося  кілька страйків робітників.

«Це звернення піде тільки на користь громади Івано-Франківської області», – наголосив Виноградник.

Депутатка Ольга Галабала сказала, що представники її партії вивчали документацію щодо приватизації ТЕС. Вона розповіла, що у 2012-ому договір про приватизацію був укладений  з компанією Рената Ахметова «ДТЕК Холдінг Лімітед», яка зареєстрована на Кіпрі.

Галабала сказала, що у тарифі на електропостачання був прописаний певний відсоток коштів, який ішов до  інвестиційного фонду Бурштинської ТЕС. Ця  схема була припинена у 2014-ому році, але до того громадяни встигли сплатити 3 мільярди гривень, які мали бути вкладені у розвиток підприємства інвестором, а не ними.

«Держава має право повернути пакет акцій до державної власності», – заявила Галабала.

На думку депутата з Бурштина Андрія Іваськіва, не треба політику переплітати з господарською діяльністю. Він вважає спекулятивними рухи  за реприватизацію ТЕС.

Голова міста Бурштина Роксолана Джура  зауважила, що місто з 1965-ого року розвивається разом з Бурштинською ТЕС і це не проблема цього залу, що 2011-ого відбувся продаж підприємства. Вона повідомила, що бурштинські депутати включені у комісію Верховної Ради щодо правових моментів приватизації ТЕС.

Також на сесії виступив голова профспілки Бурштинської ТЕС Руслан Карвацький. «Регіонал Азаров подарував на день народження регіонала Ахметова 45% акцій Бурштинської ТЕС»,- сказав він.

За його словами, серед зобов’язань компанії було очищення від викидів сірки й азоту. Зараз на десяти блоках немає обладнання, яке виловлює азот і сірку, тільки на двох воно встановлене.

Андрій Шувар, депутат обласної ради та директор Бурштинської ТЕС, розповів, що на станції працює понад тисяча осіб, зарплата виплачується їм двічі на місяць, без затримок.

Він розказав, що на сьогодні зроблено реконструкцію на двох блоках, на п’ятому і сьомому встановлено нові електрофільтри , ще один блок у ремонті. Нові електрофільтри у 30 разів зменшують викиди. На заміну одного потрібно  120 мільйонів гривень і 12 місяців на  роботи.

У 2015-16-ому роках були наміри збільшити масштаб реконструкції, але через дефіцит електрики у країні, не могли вивести енергоблоки з роботи.

У підсумку, за звернення щодо перевірки приватизації Бурштинської ТЕС проголосували 44 обласні обранці.

Також вирішили створити комісію в обласній раді з питань  перевірки умов приватизації ТЕС.