Новий закордонний паспорт не потрібно виготовляти, якщо старий дійсний

By Людмила Баран 11 Лют, 2015 11:01

Новий закордонний паспорт не потрібно виготовляти, якщо старий дійсний

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

Закордонними паспортами старого зразка можна користуватися до кінця терміну їхньої дії. Також можна залишити старий паспорт, якщо в ньому ще якийсь час дійсна віза.  

Про це “Galka.if.ua” розповів   Андрій Якуб’як, перший заступник начальника Управління Державної міграційної служби в Івано-Франківській області.

Він пояснив, що паспорти старого зразка, які видавалися до 1 січня 2015 року, придатні до кінця свого терміну дії. Необхідності замінювати їх на нові біометричні паспорти немає.

Якщо до старого закордонного паспорта прикріплена незакінчена віза чи інший документ для в’їзду до певної країни, то його можна залишити. Але новий паспорт все одно потрібно зробити.

«Буває, наприклад, відкриває людина візу у Сполучені Штати Америки на десять років, а паспорт дійсний ще п’ять. Закінчується термін дії паспорта, а віза ще дійсна. Візу ми не переносимо. Це хибне уявлення, що ми відриваємо сторінку чи переклеюємо візу, цього не може бути. Значить, ми залишаємо попередній паспорт у користуванні, за заявою людини. Ця послуга платна. Людина оплачує за залишення паспорта і звертається із заявою про оформлення нового. Далі користується на законних підставах двома. На пункті перепуску  показує новий закордонний паспорт і той, у якому є віза», – пояснив Андрій Якуб’як.

Він додав, що, у будь-якому випадку, при зміні прізвища потрібно оформлювати новий закордонний паспорт.

Новий чи старий паспорт, біометричний чи не біометричний – це, поки що, не впливає на процес перетинання кордону. Оскільки Україна поки що немає безвізового режиму в’їзду до ЄС.

«На сьогоднішній день переваг паспорт нового зразка не надає ніяких», – зазначив Андрій Якуб’як. – Якщо людям не спішно, і не потрібно терміново виїжджати за кордон,  то можна зачекати з виготовленням паспорта”

Більше того, не всі посольства отримали бланки нових паспортів для звірення, тому поки що є проблеми з оформленням шенгенських віз із біометричними паспортами.

Читайте також:

Дітям також виготовлятимуть закордонні паспорти

Біопаспорти видаватимуть ще у шести містах Івано-Франківської області

Не у всіх просто взяти відбитки пальців для біометричних паспортів

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Кабінет міністрів суттєво полегшив візові процедури для туристів...
Іноді нам буває лінь відправитися в інший кінець...
З 1 квітня 2015 року Державна міграційна служба...
Столиця Колишньої Югославської Республіки Македонії, а саме така...

Loading...
By Людмила Баран 11 Лют, 2015 11:01


Загрузка...

Написати коментар

5 коментаря

 1. Едік Червень 3, 17:36

  Чи можна більш детально дізнатися про заяву? Мені потрібноз залишити старий паспорт та виготовити новий. За таку “послугу” просять 1000грн!!!
  Інформації ніде ніякої не має, що і куди писати:( нажаль.

  Reply to this comment
 2. алина Березень 28, 11:13

  доброго дня після одруження на зміну прізвища потрібно біометричний паспорт міняти чи можна по дівочому прізвищі перетнути кордон без візи

  Reply to this comment
 3. alona Березень 28, 11:19

  після одруження на зміну прізвища потрібно біометричний паспорт міняти чи можна по дівочому прізвищі перетнути кордон без візи

  Reply to this comment
 4. maha Березень 28, 11:22

  підкажіть після одруження на зміну прізвища потрібно біометричний паспорт міняти чи можна по дівочому прізвищі перетнути кордон без візи

  Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +