Норвежці допомагатимуть Івано-Франківську з енергозбереженням

By Турій Роман 29 Січ, 2016 19:09

Норвежці допомагатимуть  Івано-Франківську з енергозбереженням

Схожі публікації

Loading...

29 січня Руслан Марцінків провів зустріч з менеджером проекту Місцеві ініціативи для сталого розвитку України (LINK) Зоріцою Корач та експертами Регіонального Екологічного Центру (РЕЦ).

Проект LINK, що фінансується урядом Норвегії та передбачає реалізацію Місцевого плану дій в галузі довкілля та енергетики, вже успішно реалізований у країнах Центральної та Східної Європи, а тепер зосередив свою увагу на Україні, зокрема на 5 муніципалітетах: Івано-Франківськ, Черкаси, Полтава, Бердичів, Лубни. У нинішніх умовах акцент роблять на програми з енергозберігаючим компонентом.

Проект розвивається у трьох напрямках: тренінги з представниками місцевого самоврядування; формування громадянського суспільства; екологічна безпека. У рамках першого компоненту семінар заплановано вже на початок березня цього року у Сент Андре (Угорщина). Там проведуть навчання з програмного забезпечення моделювання інфраструктури міста. Також нададуть консультації стосовно написання конкретних проектів. На цей тренінг запрошують і представників івано-франківського муніципалітету.

В межах двох інших напрямків діяльності спеціалісти LINK розробили «Громадянський пакет» та «Зелений пакет» – освітні мультимедійні програми. Щодо їх ефективного впровадження іноземні менеджери також готові провести навчання.

Івано-Франківськ співпрацює з кількома організаціями в подібних проектах, а з грудня-місяця минулого року міська рада затвердила меморандум і з РЕЦ. За словами Руслана Марцінківа, для міста важлива стратегічна підтримка та залучення якомога більше іноземної технічної допомоги. А енергоефективні програми викликають особливу потребу в міжнародних інвестиціях. Тут необхідна фахова підтримка та консультація стосовно навіть тих енергоощадних рішень, які у Європі вже давно перестали бути новинками.

На питання, які проекти актуальні конкретно для Івано-Франківська, перший заступник міського голови Микола Вітенко висловив бажання продовжувати співпрацю у напрямку удосконалення транспортної системи. Зокрема, є ідея осучаснити автобусні і тролейбусні зупинки електронними табло на сонячних батареях. Такі екрани містили б інформацію про схему і графік руху громадського транспорту і значно спростили проїзд для мешканців.
Схожі новини:

Кабінет міністрів України затвердив у понеділок, 30 березня...
В середу ввечері на півдні Туреччини сталося два...
На початку сесії обласної ради Василь Скрипничук зачитав...
Ударівець Роман Чернега говорить, що просто змінився механізм...

Loading...
By Турій Роман 29 Січ, 2016 19:09


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Google +