Незаконна новобудова може зруйнувати пам’ятки архітектури Івано-Франківська

By Людмила Баран 19 Січ, 2015 21:20

Незаконна новобудова може зруйнувати пам’ятки архітектури Івано-Франківська

Схожі публікації

Загрузка...

Незаконне будівництво, що його веде “Станіславська будівельна компанія”, загрожує пам’яткам архітектури й археології Івано-Франківська.

Увагу до цього факту привернув архітектор, начальник відділу з охорони культурної спадщини міста Ігор Панчишин, повідомляє “Курс”.

Фото незаконної багатоповерхівки на вул. Мельничука, 14, 16, спорудження якої триває попри кримінальне провадження прокуратури, він виставив у спільноті “Врятувати палац Потоцьких і історико-культурну спадщину Івано-Франківська” на Фейсбук. На фото видно, як багатоповерхова “етажерка” – так обурені франківці охрестили будову, – повністю затуляє двоповерхову пам’ятку архітектури.

“А можна ж було відкрити середину і експонувати пам’ятку, що тепер зігниє в “криниці”, – зауважив Ігор Панчишин і показав на одному з фото можливе архітектурне рішення.

В цьому районі на вул. Мельничука у Франківську розташовані одразу три важливі для міста давні камениці, занесені до Державного реєстру як пам’ятки містобудування і архітектури місцевого значення: колишній Будинок повітового староства 1842 року на Мельничука, 14 – номер у реєстрі пам’яток 210-іф.; єврейська гімназія кінця 19 – поч. 20 ст. на Мельничука, 16 – номер 211-іф.; плюс сусідній житловий будинок номер 12 – він визнаний пам’яткою архітектури поч. 20 ст. і занесений до Держреєстру під охоронним номером 1068.

“А крім того, там зафіксований археологами підземний “коридор” 17 століття”, – відзначив Ігор Панчишин і унаочнив фото напівзасипаного склепіння.

За словами архітектора, “коридор” можна було би експонувати навіть вже в цій “етажерці”. Можна було би – якщо би будівництво було законним.

Прокуратура міста Івано-Франківська визнала цю новобудову на Мельничука, 14, 16 незаконною і розпочала з цього приводу кримінальне провадження. Провадження порушене за фактом самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного будівництва у середмісті Івано-Франківська ТОВ “Станіславська будівельна компанія”.

Як встановила перевірка, будівництво проводиться з грубим порушенням містобудівного та земельного законодавства, зокрема без правовстановлюючих документів на користування земельною ділянкою та без одержання містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


By Людмила Баран 19 Січ, 2015 21:20


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +