Неварто очікувати реформ від парламенту, де насправді сидять не 450, а сім осіб, – Возняк

By Людмила Баран 26 Лют, 2016 15:01

Неварто очікувати реформ від парламенту, де насправді сидять не 450, а сім осіб, – Возняк

Схожі публікації

Loading...

В Івано-Франківську 26 лютого організували тренінг-семінар на тему “Природа влади в Україні як причина відсутності реформ та корупції”. На ньому виступив відомий політолог, головний редактор журналу «Ї» Тарас Возняк. 

“Коли говорять про корупцію, наші люди плутають два поняття, – сказав Возняк. – На побутовому рівні говорять про хабарництво. Хабарництво  є наслідком корупції, наслідком нефункціонування цілого державного апарату. Якщо система не працює, то вона є корумпованою”.

Він звернув увагу, що «сoruptio» латинською означає «зламаний, зіпсутий».  Основа корупції – не те, що дають чи беруть хабарі, бо це – її наслідок. Корупція виникає,  тому що державні інституції не працюють так, як би мали працювати.

Як приклад Возняк навів український парламент. Він сказав, що насправді там сидять не 450 депутатів, а всього п’ять-сім  осіб – Фірташ, Коломойський, Яценюк, Порошенко, Садовий та інші, які дбають про свої інтереси.  Депутати діють не в інтересах 42 мільйонів мешканців України, а цих кількох осіб. Тобто парламент є зіпсутим.

За його словами, ці п’ять осіб контролюють 60-80% всього того, що створюють своєю працею усі українці. Середній клас, ті котрі працюють самі на себе і ще можуть утримувати найманих працівників, мають десь 15% національного продукту.  А решта – приблизно 44 мільйони українців –  отримують мізерну частку у десь 5% та зарплату розміром близько дві тисячі гривень.

“Ось результат зламаності  відношення між людьми і власністю в Україні, – сказав Возняк. –  Це дисфункційна держава. Вона є інструментом, який працює в інтересах семи осіб”.

Він зауважив, що гірша ситуація у Росії та Білорусі, де левову частку національного продукту контролює одна особа.  У демократичній державі, наприклад, Польщі найбагатші люди мають лише 20% від загального прибутку, тому інші забезпечені краще. Середній клас в Україні хотів би перейти до польської системи, але, природно, що ті кілька осіб, які мають 80% державного прибутку, цього не хочуть.

“Очікувати реформ від парламенту, в якому сидять сім хлопців – та ніколи”, – констатував Возняк. – Доки будемо обирати їхні політичні проекти ситуація залишиться така сама”.

Подібна, як у парламенті, ситуація у Львівській чи Івано-Франківській міськраді: за цілу партію вирішує одна особа.
Схожі новини:

Міністерство Закордонних справ пояснило причину відкладення проголошення повної...
Глава уряду Арсеній Яценюк оголосив про свою відставку. Про...
Лідер “Правого сектора” Дмитро Ярош не радить “Опозиційному блоку”...
Прем’єр Арсеній Яценюк вважає, що у школах та...

By Людмила Баран 26 Лют, 2016 15:01


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Вконтакті


Google +