НБУ відніс VAB Банк Бахматюка до категорії неплатоспроможних

By Турій Роман 21 Лис, 2014 12:46

Схожі публікації

Loading...

Національний банк відніс ВіЕйБі Банк до категорії неплатоспроможних.

Про це йдеться у повідомленні НБУ на сторінці у Facebook.

Згідно із повідомленням, відповідно до законодавства Фондом гарантування вкладів фізичних осіб 21 листопада 2014 року в зазначеному банку запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу.

З метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів зазначеного банку Національний банк в жовтні 2014 року прийняв рішення про віднесення ПАТ “ВіЕйБі Банк” до категорії проблемних, йдеться у повідомленні.

Нацбанком було встановлено строк для вжиття ПАТ “ВіЕйБі Банк” заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства.

У межах встановлених процедур Національний банк України працював з керівництвом та власниками ПАТ “ВіЕйБі Банк” щодо пошуку шляхів поліпшення фінансового стану. Так ПАТ “ВіЕйБі Банк” надав План фінансового оздоровлення, який передбачав фінансову підтримку з боку акціонерів банку у визначені строки.

Проте пропозиції власників щодо збільшення капіталу банку виявилися недостатніми для підтримання його платоспроможності. Також, слід відзначити, що ПАТ “ВіЕйБі Банк” не відповідає критеріям, які є підставою для участі держави в докапіталізації банку, що затверджені рішенням Експертно-аналітичної ради з питань участі держави у статутному капіталі банків від 3 липня 2014 року.

Крім того, світові стандарти рекапіталізації банків, які Національний банк впроваджує в рамках програми Міжнародного валютного фонду, не передбачають участі держави у рекапіталізації в разі надання банком значного обсягу кредитів економічно-пов’язаним особам.

Таким чином, акціонери ПАТ “ВіЕйБі Банк” не надавали реальної фінансової підтримки банку, що призвело до подальшого погіршення фінансових показників його діяльності, порушення ним економічних нормативів та неможливості своєчасного виконання банком зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами.

Як наголосив перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук, регулятор доклав максимум зусиль для підтримання ліквідності ПАТ “ВіЕйБі Банк” з метою забезпечення здійснення виплат вкладникам банку.

“У зв’язку з тим, що достатніх джерел для рекапіталізації банку немає Нацбанк  був вимушений прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Ми впевнені, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб забезпечить виплату вкладникам гарантованої суми відшкодування у найкоротші терміни, а також зробить усе необхідне для ефективного виведення ПАТ “ВіЕйБі Банк” з ринку з метою якомога повного задоволення потреб кредиторів”, – зауважив він, пише УП.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Міський суд Тбілісі 5 січня заочно засудив екс-президента...
Райдержадміністрація Тлумацького району приділяє значну увага підтримці господарств,...
Залізниця України відновила перевезення вугілля на Донбасі. Подальші...
У Києві на Дніпрі загинув заступник глави Адміністрації...

By Турій Роман 21 Лис, 2014 12:46


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +