Найпоширеніше ускладнення після застуди – гострий гайморит

Автор: Турій Роман

17 Dec, 2014 10:25

Поділитись публікацією
Найпоширеніше ускладнення після застуди – гострий гайморит

Про те, що гострі вірусні інфекції потрібно лікувати, говорять часто. Проте мало хто знає, що найосновнішим ускладненням після недолікованого ГРВІ є запалення слизової носа і біляносових пазух, тобто гострий гайморит. У світі це одне з захворювань, які зустрічаються найчастіше, адже кожний десятий випадок ГРВІ чи грипу може закінчуватися гайморитом.

Читайте також: На Косівщині провели фестиваль творчості дітей з обмеженими можливостями

Діагностувати розвиток гаймориту нескладно навіть самостійно. Якщо протягом 7-10 днів не припиняються слизисті виділення з носа, протягом дня турбує головний біль, на вечір підвищується температура тіла до 38˚, або протягом дня тримається на рівні 37,2˚, то це перші ознаки, які мали б насторожити людину.

Переважно гайморит розвивається повільно і дуже рідко трапляється блискавичний перебіг хвороби, коли ускладнення виникають на перший-другий день. Як правило, гайморит розвивається протягом 10-14 днів.

Лікарі радять не займатися самолікуванням, а одразу звертатися за допомогою до медиків, оскільки самолікування може дати лише тимчасове покращення стану здоров’я. Зазвичай, гострий гайморит переходить у хронічний.

«Варто своєчасно звернутися до отоларинголога, тоді хворобу можна лікувати консервативними методами, виключно медикаментозно. Адже катаральна форма лікується антибіотиками, або протизапальними засобами. Якщо ж катаральні форми вчасно не лікувати, то вони переходять в ускладнення, що потребують оперативного втручання, бо гайморит може викликати ураження головного нерву, менінгіт, виникнення гнояка в головному мозку», – розповідає завідувач ЛОР відділенням Центральної міської клінічної лікарні Лідія Кіт.

Якщо людина відчуває початок розвитку гаймориту, то їй необхідно звернутися насамперед до лікаря-лора, який може візуально побачити, що робиться в носі, призначити та провести додаткові методи обстеження – рентгенографію або комп’ютерну томографію.

Гострі гайморити трапляються у будь-якої вікової категорії, ними можуть захворіти навіть немовлята. Тому лікарі застерігають: при виникненні простудного захворювання, одразу варто вживати протизапальні засоби, вигріватися, дотримуватися обов’язкового постільного режиму, щоб і самому не розповсюджувати інфекцію, і додатково не інфікуватися.

А найголовніше – при виникненні найперших симптомів потрібно звернутися за допомогою до лікаря. Тоді хворобу можна вилікувати на ранній стадії, а значить, зберегти здоров’я.

Теги: