Науковці говорили про “болючу тему Домбровського кар’єру”

By Турій Роман 4 Лис, 2014 17:15

Науковці говорили про “болючу тему Домбровського кар’єру”

Схожі публікації

Загрузка...

Сьогодні в Івано-Франківську розпочався навчальний семінар міжнародного проекту «Підвищення безпеки промислових хвостосховищ на прикладі українських хвостосховищ».
Він фінансується Німецьким федеральним міністерством навколишнього природного середовища, охорони природи та ядерної безпеки в рамках програми консультативної допомоги з охорони навколишнього середовища в країнах Центральної та Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. Семінар триватиме до 7 листопада.

Перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Семко від імені голови ОДА Олега Гончарука подякував друзям з Європейського Союзу, які доклали максимум зусиль для того, щоб долучити нашу область до реалізації цього проекту. Посадовець висловив переконання, що спільна робота буде плідною і допоможе вирішити «болючі проблеми  хвостосховищ і Домбровського кар’єру, які ми самостійно поки що не можемо вирішити».

«Для нас – це болюча тема, – додав Володимир Семко. – Переконаний, що з подальшим вивченням ситуації безпосередньо на місці у Калуші, зможемо напрацювати конкретні пропозиції щодо вирішення проблем хвостосховищ і Домбровського кар’єру».

 Основною метою проведення семінару є навчити операторів хвостосховищ, державних інспекторів, екологічних аудиторів та інших фахівців застосовувати на практиці «Методику Контрольного списку хвостосховищ». Активну участь у семінарі беруть представники українських урядових організацій та промислових підприємств, вчені зі Львова і Дніпропетровська, міжнародні експерти із Швеції, США, Румунії, Грузії та Вірменії.

В Україні хвостосховища, в яких зберігаються токсичні відходи промислової переробки, займають площу понад 165 тисяч гектарів. А до вирішення цих проблем потрібно залучати представників місцевих громад та громадських організацій.

Учасники семінару проведуть практичні оцінювання і огляди, побувавши на Дочірньому підприємстві «Калійний завод» ВАТ “Оріана”, на трьох його хвостосховищах і Домбровському кар’єрі. За результатами конкретних напрацювань Прикарпаття зможе залучити кошти різноманітних фондів Європейського Союзу для вирішення екологічних проблем нашої області.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


By Турій Роман 4 Лис, 2014 17:15


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +