Нацбанк показав 100-гривневу банкноту, яка вступить в обіг у новому році (ФОТО)

By Людмила Баран 29 Гру, 2014 14:15

Нацбанк показав 100-гривневу банкноту, яка вступить в обіг у новому році (ФОТО)

Схожі публікації

Загрузка...

Національний банк України презентував банкноту номіналом 100 гривень зразка 2014 року з удосконаленою системою захисту. З її випуском, що вводиться в обіг з 9 березня 2015 року, розпочнеться оновлення номінального ряду банкнот національної валюти зразка 2003 – 2007 років.

Заступник Голови Національного банку Яків Смолій зауважив, що дата введення в обіг цієї банкноти – 9 березня 2015 року – збігається з черговою річницею дня народження  Тараса Шевченка, передає прес-служба НБУ.

“Символічно, що презентація нової банкноти номіналом 100 гривень, на якій, як і на банкнотах цього номіналу попередніх зразків, розміщено портрет Тараса Григоровича Шевченка, відбувається саме в рік 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря”, – додав він.

Після введення в обіг нових банкнот номіналом 100 гривень громадянам не потрібно буде обмінювати банкноти цього номіналу попередніх зразків. Понад 574 мільйони штук банкнот номіналом 100 гривень попередніх зразків, що на сьогодні є в обігу, залишатимуться законним платіжним засобом.

За словами Якова Смолія, під час розроблення оновленої банкноти номіналом 100 гривень були реалізовані найсучасніші світові технології, які використовують на Фабриці банкнотного паперу та Банкнотно-монетному дворі Національного банку України. Так на банкноті містяться два нові сучасні елементи захисту – “віконна” захисна стрічка та оптично-змінний елемент SPARK.

“Незважаючи на низький рівень підроблення банкнот національної валюти, Національний банк України як і інші центральні банки має постійно вдосконалювати дизайн та захист банкнот, для того щоб бути як мінімум на крок попереду фальшивомонетників. Нові елементи захисту посилять протидію підробкам та допоможуть громадянам легко визначати справжність банкнот”, – сказав Яків Смолій.

Банкнота номіналом 100 гривень зразка 2014 року має переважаючий жовто-оливковий колір і тонований під цей колір банкнотний папір. Розмір  аналогічний розміру банкноти номіналом 100 гривень зразка 2005 року.

За кольором і розміром вона чітко відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню краще визначати номінал.

У центральній частині лицьового боку банкноти розміщено портретне зображення Тараса Шевченка та уривок з його твору. На зворотному боці розміщено зображення Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.

Багатотоновий водяний знак – зображення, утворене внутрішньою структурою паперу, що повторює портретне зображення Тараса Шевченка. Зображення видиме під час розглядання банкноти проти світла. Світлий елемент водяного знака – зображення цифрового позначення номіналу “100”, розміщене вертикально. Зображення видиме під час розглядання банкноти проти світла.

Новий елемент захисту – “віконна” захисна стрічка – частково введена в товщу паперу полімерна стрічка коричневого кольору з яскраво вираженим кінематичним ефектом. Стрічка містить зображення чсла “100” та графічного знака гривні. При зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки.

Приховане в орнаменті зображення цифрового позначення номіналу. Число “100” стає видимим під час розглядання банкноти під гострим кутом до джерела світла.

Фрагментарне зображення цифрового позначення номіналу “100”, що набуває цілісного вигляду під час розглядання банкноти проти світла.

На лицьовому боці банкноти окремі зображення мають рельєф, що можна визначити на дотик (портрет, цифрове позначення номіналу, знак для людей з ослабленим зором, написи).

Рельєфний елемент у вигляді квадрата призначений для ідентифікації номіналу банкноти.

Спеціальний вид друку, що забезпечує різкий перехід одного кольору в інший без розривів та зміщень елементів зображень.

Спеціальний вид друку, що забезпечує поступовий перехід одного кольору елементів без їх розривів і зміщення в інший (присутній на лицьовому та зворотному боках банкноти).

Мікротекст – написи, які можна прочитати за допомогою лупи (розміщені на лицьовому та зворотному боках банкноти).

На банкноті також розміщені захисні елементи, що визначаються в ультрафіолетових та інфрачервоних променях портативними детекторами, настільними лічильниками банкнот та швидкісними сортувальними машинами.

Елементи дизайну, що набувають свічення певного кольору під дією ультрафіолетових променів (містяться на лицьовому і зворотному боках банкноти).

Елементи дизайну, що надруковані фарбами, що видимі та невидимі в інфрачервоних променях (містяться на лицьовому і зворотному боках банкноти).

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Запорізький художник Михайло Дяченко випустив серію ілюстрацій під...
Нова подруга 22-річного футболіста мадридського “Реалу” Марко Асенсіо викликала справжній...
NASA опублікували фотографії, зроблені апаратом, який нині досліджує...
В Італії 18-річна модель з псевдонімом Ніколь вирішила...

By Людмила Баран 29 Гру, 2014 14:15


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +