Нацбанк обмежив вільне використання зарплатних карток. Українцям рекомендують чимшвидше відкривати додаткові рахунки

By Вадим Войтик 2 Жов, 2014 13:09

Нацбанк обмежив вільне використання зарплатних карток. Українцям рекомендують чимшвидше відкривати додаткові рахунки

Схожі публікації

Загрузка...

Українцям заборонили вільно користуватися зарплатними картками, а також рахунками, на які нараховуються стипендії, пенсії, виплати на дітей та інші соціальні виплати.

Про це йдеться в листі Нацбанку №25-110 / 55892, який є в розпорядженні газети «Вести».

Його суть: якщо це зарплатна або студентська карта, то на неї мають надходити виключно зарплата або стипендія. І більше нічого іншого. Людина не може там зберігати інші свої заощадження (крім тих, грошей, що надходять від роботодавця або ВНЗ) або користуватися рахунком для грошових переказів.

Як відомо, останнім часом люди все рідше зустрічаються для передачі грошей один одному, а поповнюють рахунок товариша в найближчому платіжному терміналі готівкою або перекидають йому кошти через сайт банку.

В нацбанківському документі пояснюється: нові обмеження – не особиста примха НБУ, а лише виконання вимог нової редакції Податкового кодексу, яка вступила в силу з 1 серпня 2014. Цим документом запроваджено оподаткування доходів, отриманих від депозитів – 15% від нарахованих банком відсотків.

У поняття «депозити» чиновники вкладають всі рахунки – поточні та карткові в тому числі. Виняток з нового податку зроблені для рахунків, що використовуються для виплат зарплат, стипендій, пенсій, виплат на дітей та інших соцвиплат. І щоб відрізнити ці самі соцвиплат від усіх інших транзакцій, банкам тепер і буде наказано дотримуватися цільове призначення карт.

Фінансисти заздалегідь попереджають про нові проблеми.

«Будь-які надходження на рахунок, крім зарплат пенсій і стипендій, фактично, заборонені. Людина не зможе отримати переказ по номеру своєї зарплатної картки від третіх осіб. Якщо такий переказ грошей все-таки відбудеться, то кошти потраплять на рахунок нез’ясованих платежів, і розбиратися з ними банку доведеться в ручному режимі. Цілком імовірно, що найближчим часом почне виникати безліч проблемних ситуацій», – розповів радник голови правління Євробанку Василь Невмержицький.

Людям, які звикли користуватися зарплатними або соціальними рахунками для переказу грошей в інтернеті, поповнення в платіжних терміналах або інших особистих цілей, рекомендують чимшвидше з’явитися в банк і відкрити для цих цілей додаткові рахунки. Зазвичай це коштує 100-120 грн. Хоча багато фінустанов роблять це взагалі безкоштовно.

Теж саме доведеться зробити і тим, хто звик брати в борг за зарплатними картками. Мова про овердрафт – коли банк кредитує людину на один-два його окладу (під гарантію роботодавця) і зараховує ці кошти на зарплатну карту. Тепер ці кошти почнуть зараховувати на додатковий рахунок: людині дадуть можливість перекидати з нього гроші на картку і знімати в банкоматі.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Підприємці не платять військовий податок 1,5 % з...
У середу, 14 червня, Національний банк України (НБУ)...
Громадська організація “Мами Прикарпаття” звернулась у пивний ресторан...
Лист до матері від бізнесмена, який загинув на...

By Вадим Войтик 2 Жов, 2014 13:09


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +