Нардеп розповів, як розкрадалися сотні мільйонів гривень на утилізації шкідливих відходів

By Турій Роман 2 Лип, 2015 18:25

Нардеп розповів, як розкрадалися сотні мільйонів гривень на утилізації шкідливих відходів

Схожі публікації

Loading...

Народний депутат України, обраний на Прикарпатті, Юрій Дерев’янко описав шахрайські схеми, через які з бюджету були виведені сотні мільйонів гривень, що начебто йшли на очищення України від небезпечних відходів.

Йдеться про великий полігон з небезпечними відходами гексахлорбензолу під Калушем. Уже більше двох років цю справу розслідують, але винних поки що так і не знайшли.

Перед припиненням повноважень Кабінет Міністрів Юлії Тимошенко встиг ухвалити рішення про виділення Івано-Франківській ОДА 398 млн гривень для здійснення заходів, пов’язаних із ліквідацією наслідків надзвичайної екологічної ситуації.

Тоді було розроблено 4 переліки витрат. Перший – на консервацію Домбровського кар’єру на суму 51 млн гривень. Другий – на утилізацію відходів гексахлорбензолу на суму 298 млн гривень. Третій – на закупівлю медичного обладнання на суму 49 млн гривень. Четвертий – на будівництво житла відселеним жителям сіл Сівка Калуська та Кропивник Калуського району.

У 2010 році був підписаний договір з ДП “Національний центр поводження з небезпечними відходами” (НЦПНВ), яке зобов’язалося утилізувати 8514 тонн відходів гексахлорбензолу до кінця 2010 року.

Для проведення відповідних робіт ДП залучило дві компанії з іноземною пропискою. Так, одна фірма – “Трейдбі Фолі Лтд” – була залучена для вивезення відходів. А інша – “Мультіфлукс Трейдінг Лтд” – повинна була провести аналіз відходів гексахлорбензолу на їх вибухонебезпечність. За це вона, до речі, отримала 4,26 млн євро (за тодішнім курсом – 46,3 млн гривень)
Як встановило слідство, про останню фірму, яка, начебто, мала проводити аналіз, ніхто взагалі не чув.

За результатами проведених у 2011-2013 роках конкурсних торгів – у форматі закупівлі в одного учасника – було укладено 8 договорів на загальну суму 871,8 млн гривень.

Для виконання робіт із утилізації гексахлорбензолу у 2011 році було залучене таке собі ТОВ “С.І. Груп Консорт Лтд” – маловідома фірма з ізраїльською пропискою, яка успішно виграла тендер з одним учасником. Цю “прокладку”, як виявило зараз слідство, Івано-Франківській ОДА “рекомендував” колишній заступник Міністра екології та природних ресурсів України Дмитро Мормуля.

До того моменту згадана компанія не мала досвіду в утилізації небезпечних токсинів, і не мала відповідної техніки та спеціалістів.

Попри те, що полігон з відходами ГХБ знаходився під Івано-Франківськом, де до польського кордону рукою подати, ТОВ “С.І. Груп Консорт Лтд” обрало морський шлях транспортування відходів до Польщі.

Якщо вірити актам приймання-передачі, протягом 2011-2013 років  ТОВ “С.І. Груп Консорт ЛТД” через ряд субпідрядних організацій повинно було утилізувало 24,916 тисячі тонн відходів на загальну суму 871,8 млн гривень.
Відомо,що ізраїльська фірма вивозила з України не відходи ГХБ першого класу небезпеки, а лише дещо забруднений ґрунт, де концентрація хлору складала лише 1,4%.

Як відомо, Департамент будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА здійснив лише часткову оплату витрат на знешкодження небезпечних відходів гексахлорбензолу. Зокрема, на суму 575,2 млн гривень.

Згадане  ТОВ “С.І. Груп Консорт ЛТД” в пошуках справедливості звернулося в суд. І зовсім недарма, як виявилося. Спочатку Господарський суд Івано-Франківської області, а потім і Львівський господарський апеляційний суд, ухвалили рішення на користь ізраїльської фірми – про стягнення з Департаменту ОДА 294,3 млн гривень.

Нагадаємо, у березні 2015 року Верховна Рада встановила Тимчасову слідчу комісію з питань розслідування обставин розкрадання державних коштів під час надання послуг із збирання небезпечних відходів гексахлорбензолу в Калуському районі у 2011-2014 роках.

“Невідомо, скільки ще “сюрпризів” розкриється незабаром. За клопотанням прокуратури області наразі призначено ревізію фінансово-господарської діяльності Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської ОДА того періоду. За нашою інформацією, ревізія була розпочата 13 травня 2015 Держфінінспекцією”, – пише Дерев’янко.
Схожі новини:

У наймолодшого кандидата в народні депутати по 83...
Україна за рік опустилася на 16 позицій у...
Батьки загиблого Петра Остап’юка не можуть дочекатися його...
Група українських кінематографістів Babylon’13 створила черговий відеоролик “Повертайтесь...

Loading...
By Турій Роман 2 Лип, 2015 18:25


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Вконтакті


Google +