На Прикарпатті збираються посилити захист традиційних сімейних цінностей

Автор: Людмила Баран

28 Лис, 2016 13:18

Поділитись публікацією
На Прикарпатті збираються посилити захист традиційних сімейних цінностей

Як зберегти традиційну сім’ю на Прикарпатті, обговорили на круглому столі 28 листопада в Івано-Франківську. Його учасники збираються створити робочу групу, що займатиметься впровадженням національної сімейної стратегії на місцевому рівні.

На захід під назвою «Діалог з питань формування і реалізації сімейної політики в Івано-Франківській області» зібралися обласні та міські чиновники, депутати, громадські активісти.

Учасники розглянули Національну сімейну стратегію. Вона, на думку розробників, має впроваджуватися на державному рівні та у місцевому самоврядуванні. Проект стратегії розроблено Альянсом “Україна за сім’ю”, що входить до експертної ради депутатського об’єднання ВР “За духовність, моральність та здоров’я України”.

Експерт цього об’єднання Андріан Буковинський заявив, що в Україні спостерігається збільшення кількості розлучень та зменшення народжуваності, близько чверті дітей виховуються у проблемних сім’ях. Ці питання має вирішувати сімейна політика. Але вона не була гідно представлена на рівні державних інституцій.

“За 25 років незалежності не було сімейної політики, була її профанація”, – заявив він.

Ростислав Микитюк, очільник обласного центру соціальних служб для сім’ї,дітей, молоді, погодився, що сімейна політика, яка впроваджувалася урядовими постановами, не реалізовувалась на належному рівні.  Тому що, особливо у районах, у відділах молоді спорту і сім’ї працювало переважно по дві людини, які мусили відповідати за усі ці напрямки.

Буковинський згадав, що 28 лютого було створено посаду урядового уповноваженого з прав сім’ї. На цю посаду призначили його, але невдовзі звільнили через несприйняття “ЛГБТ-ідеології”. Водночас у ЗМІ зазначалося, що це сталося через його зв’язок із сектою догналітів.

За словами Буковинського, запропонована стратегія дає можливість комплексно вирішувати проблеми, з якими стикаються батьки.

“Першопричина негараздів – нерозуміння того, що таке сім’я, нерозуміння відповідального батьківства”, – наголосив він.

На його думку, батьки не дають позитивних прикладів дітям, а держава у школах не дає дітям потрібних знань щодо сім’ї і батьківства, не готує до реального життя.  Громадський сектор, місцеве самоврядуванн, ЗМІ, освітні заклади, церква  – це ті шляхи, якими можна поширювати сімейні цінності.

Буковинський  запропонував учасникам круглого столу створити робочу групу, яка би працювала над впровадженням стратегії в області.