На Прикарпатті рибалкам варто носити з собою лінійки

Автор: Турій Роман

28 Jun, 2015 09:11

Поділитись публікацією
На Прикарпатті рибалкам варто носити з собою лінійки

На більшості водних об’єктів вже закінчився нерест риби.

Офіційно нерест тривав на Пруті та його притоках до 20 квітня, на Дністрі з притоками – до 10 червня. А 30 червня завершується нерест риби на останній категорії водних об’єктів: в придаткових системах водойм та незакріплених ставках.
Отже, з 1 липня на всіх річках, старицях, озерах, незакріплених ставках знімаються обмеження любительського рибальства, встановлені Івано-Франківськрибоохороною на період весняно-літнього нересту.
Однак в правилах любительського і спортивного рибальства визначено постійно діючі положення, що регламентують порядок, умови аматорської риболовлі, ставлять перед рибалками обов’язкові до виконання вимоги.

Об’єктами любительського рибальства можуть бути будь-які види риб і водних безхребетних, за винятком таких видів (вилов яких заборонено): форель (струмкова, озерна, райдужна), рибець звичайний, гібриди осетрових видів, види, занесені до Червоної книги України (мінога українська, стерлядь прісноводна, ялець звичайний, вирезуб причорноморський, бистрянка російська, білоперий пічкур дністровський, марена звичайна, марена дунайсько-дністровська, карась звичайний або золотий, лосось дунайський або головатиця, харіус європейський, минь річковий, чоп звичайний або великий, чоп малий, йорж носар, йорж смугастий).

Всі види марени, які зустрічаються в річках Івано-Франківської області, занесені до Червоної книги України, а тому перебувають під охороною. Їх вилов заборонений.
Звичайно, в будь-якого рибалки може клюнути заборонена для вилову риба. Але у цьому випадку слід обережно зняти рибу з гачка (докладаючи всіх зусиль аби якнайменше травмувати рибу як самим гачком, так і утримуючи її в руках) та одразу ж відпустити її у водойму з тим, щоб зберегти їй життя.
Забороняється лов риби і раків, менших за розміри: білий амур – 40 см; білизна (рос. “жерех”) – 30 см; в’язь (рос. “язь”) – 28 см; головень (рос. “голавль”) – 24 см; короп – 25 см; лин – 20 см; лящ – 32 см; підуст – 25 см; плітка – 18 см; сазан – 35 см; сом – 70 см; судак – 42 см; товстолоб – 40 см; щука – 35 см; рак – 10 см.ґ
Тому, збираючись на риболовлю, не забудьте взяти із собою лінійку (або інші придатні для вимірювання довжини пристосування).

Довжина вимірюється так:
у риби – по боці тіла від кінчика рила при закритому роті до початку середніх променів хвостового плавника (тобто до кінця лускового покриву на хвості);
у рака – по спині тіла від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника.

Правилами любительського і спортивного рибальства передбачено максимально дозволений прилов риб і раків, менших за встановлений розмір – не більше 30 % (за підрахунком поштучно) від загального улову за видами, для яких встановлено мінімальні розміри.
За прилов маломірки понад цю кількість держінспектором рибоохорони на порушника правил рибальства складається адмінпротокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладається штраф в розмірі від 34 грн. до 170 грн.
Крім того, за кожну рибку (незалежно від розмірів) з прилову маломірки понад допустиму норму (30% улову, див. вище) порушник правил рибальства повинен відшкодувати завдану шкоду за встановленими таксами (див. постанову КМУ № 1209 від 21.11.2011). Ось такси на окремі види риб:
510 грн. – судак;
425 грн. – cом;
340 грн. – щука;
306 грн. – сазан;
255 грн. – білизна (рос. “жерех”), товстолоб, амур білий;
170 грн. – лящ;
136 грн. – в’язь (рос. “язь”);
119 грн. – лин;
85 грн. – плітка;
34 грн. – підуст;
17 грн. – головень (рос. “голавль”).
Кожен виловлений з порушеннями правил рибальства рак “коштуватиме” 25,5 грн.
При виявленні в улові форелі (струмкової, озерної, райдужної), рибця звичайного, гібридів осетрових видів держінспектором рибоохорони на порушника правил рибальства складається адмінпротокол за тією ж ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладається штраф в розмірі від 34 грн. до 170 грн.
Такси за кожну заборонену для вилову рибу (незалежно від її розмірів) такі:
2550 грн. – гібриди осетрових риб;
340 грн. – форель;
255 грн. – рибець.
Незаконний вилов “червонокнижних” видів підпадає під ст. 90 КУпАП, якою встановлено підвищені розміри штрафів. Також значно більші розміри відшкодування завданих збитків за таксами, повідомляє Івано-Франківськрибоохорона.