На Прикарпатті протоколи масово заповнюють на коліні в коридорах ОВК

By Людмила Баран 27 Жов, 2014 20:01

На Прикарпатті протоколи масово заповнюють на коліні в коридорах ОВК

Схожі публікації

Загрузка...

Спостерігачі ОПОРИ фіксують випадки, коли члени дільничних комісій приїжджають в окружну з незаповненими протоколами та з печатками. Хоча, за законом, їх потрібно заповнювати на засіданні дільничної комісії.

Сьогодні вночі спостерігач ОПОРИ став свідком того, як член ДВК №260030 заповнювала протоколи про підрахунок голосів в коридорі ОВК №87 (центр – Надвірна) і мала при собі печатку. Протоколи були підписані членами ДВК, але заповнені були лише частково і не були скріплені печаткою. На прохання спостерігача жінка не захотіла представитися і пояснити, чому вона заповнює протоколи про підрахунок голосів на виборчій дільниці в коридорі “на коліні” і звідки в неї печатка.

“Коли я наполягала, щоб жінка представилась, вона швидко сховала протоколи у пакет і почала тікати з ОВК. Я наздогнала її за 15 хвилин в центрі Надвірної. По дорозі зверталася до кількох груп правоохоронців, щоб вони якось відреагували на те, що невідома жінка бігає по місту з незаповненими протоколами і з печаткою, але вони ніяк не відреагували”, — розповіла спостерігачка.

Їй вдалося переконати жінку повернутися до ОВК. Також вона розповіла про порушення представнику СБУ, який чергував на вході в ОВК.

Представник СБУ попросив жінку представитись і пред’явити наявні в неї документи і переконався, що вона справді мала при собі незаповнені протоколи та печатку. Спостерігач склала скаргу про порушення, яку передала в ОВК. Іншу копію скарги передала в СБУ.

Члени ОВК розглянули скаргу, але правоохоронців про порушення не повідомили. ОВК вирішила здійснити перерахунок голосів на виборчій дільниці №2600030 та відправила протокол про підрахунок голосів на цій дільниці на уточнення.

протоколи на коліні

Як повідомляє спостерігач, на ОВК №87 багато членів ДВК приїжджали не лише з протоколами, але й з печатками. ОПОРА зафіксувала на камеру ще один факт порушення, коли голова ДВК №260004 тримала в руках печатку. Спостерігач звернула увагу ОВК на це порушення і ОВК своїм рішенням позбавило голову цієї ДВК премії за роботу в комісії.

ОПОРА звертає увагу на те, що члени ОВК №87 досі зволікають з повідомленням правоохоронних органів про два порушення, описаних вище.

Крім 87-го виборчого округу, заповнення протоколів про підрахунок голосів з грубим порушенням процедури виявлено та зафіксовано (на фото, відео) також у 85-му (центр – Калуш) та 88-му (центр – Коломия) виборчих округах. Там представники ДВК які транспортували виборчу документацію на ОВК дозволили собі заповнювати протокол ДВК про підрахунок голосів всупереч вимогам закону.

“Законодавство говорить про те, що протокол про підрахунок голосів на виборчій дільниці складається чи уточнюється виключно на засіданні ДВК, а не на ОВК чи в іншому місці, і не в такий спосіб, як зафіксували спостерігачі”, -пояснює Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

За новим законом проведуть місцеві вибори в жовтні...
На фінішній прямій передвиборних перегонів, у яких країна...
Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський прогнозує явку...
43% жителів Івано-Франківська проголосують за Ігоря Насалика.

By Людмила Баран 27 Жов, 2014 20:01


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +