На Прикарпатті масово бракувало кандидатур до складу ТВК – ОПОРА

By Турій Роман 14 Вер, 2015 17:24

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

Станом на 12 вересня, як і вимагає закон, усі районні та міські виборчі комісії, перед якими стояло таке завдання, утворили сільські та селищні територіальні виборчі комісії, а також міські ТВК у містах районного значення.

Однак процес утворення ТВК не минув без труднощів. У зв’язку з тим, що політичні партії не внесли достатньої кількості кандидатур до складу ТВК, щоб утворити їх у мінімально необхідному кількісному складі (не менше 9 осіб), міські і районні виборчі комісії були змушені самостійно доукомплектовувати кадрами сільські і селищні ТВК. Такий обов’язок на виборчі комісії покладає ч. 17 ст. 20 Закону України «Про місцеві вибори», яка передбачає, що до складу ТВК вносяться кандидатури за поданням від голови відповідної виборчої комісії у випадках, коли кількості поданих політичними партіями кандидатур до складу виборчих комісій бракує для утворення виборчих комісій у мінімальному кількісному складі. Міські ТВК у містах обласного значення, обласні та районні ТВК Центральною виборчою комісією були утворені 6 вересня.

Станом на 11 вересня найбільша потреба у кандидатурах до складу ТВК буда у Косівської районної виборчої комісії – 268 осіб (до складу Бабинської сільської ТВК, що у Косівському районі, політичні партії не подали жодної кандидатури). Інші виборчі комісії теж зіткнулися з потребою доукомплектування, проте вона була набагато меншою у порівнянні з потребою Косівської районної виборчої комісії. Найменше проблем з доукомплектуванням кадрами територіальних виборчих комісій було у Болехівської міської виборчої комісії, яка за поданням голови комісії мала включити до складу територіальних виборчих комісій лише одну особу.

Не зважаючи на кадрові проблеми, всі сільські, селищні і міські (у містах районного значення) ТВК утворені з дотриманням визначених законом термінів. 11 вересня територіальні виборчі комісії були утворені Тлумацькою і Богородчанською районними виборчими комісіями, а також Болехівською і Яремчанською міськими виборчими комісіями. 12 вересня відповідні ТВК утворили Івано-Франківська міська виборча комісія та Косівська, Коломийська, Снятинська, Городенківська, Надвірнянська, Верховинська, Долинська, Рожнятівська, Калуська, Рогатинська, Галицька і Тисменицька районні виборчі комісії.

Кандидатури до складу сільських, селищних і міських (міст районного значення) ТВК Івано-Франківської області подали лише 16 політичних партій. Найбільше кандидатур до складу ТВК було подано партією Блок Петра Порошенка – 820 осіб. Друге і третє місце за кількістю кандидатур до складу ТВК посідають ВО «Батьківщина» – 727 осіб, та Народний фронт – 718 осіб.

Блок Петра Порошенка «Солідарність» не подав жодної кандидатури до складу ТВК населених пунктів Коломийського району і ТВК населених пунктів Івано-Франківської міської ради, ВО «Батьківщина» на подала жодної кандидатури до складу ТВК населених пунктів Косівського району та ТВК населених пунктів Болехівської міської ради. Народний фронт не подав жодної кандидатури до складу ТВК населених пунктів Івано-Франківської міської ради та ТВК населених пунктів Тлумацього району.

Об’єднання “Самопоміч” подала 144 кандидатури на включення до складу ТВК населених пунктів 9 адміністративних одиниць Прикарпаття. До складу ТВК населених пунктів 8 адміністративних одиниць області Радикальна партія Олега Ляшка подала 235 кандидатур, а Народний Рух України 58 кандидатур. 72 кандидатури подала ВО «Свобода» на включення до складу територіальних виборчих комісій населених пунктів 10 адміністративних одиниць Івано-Франківської області.

Громадянська позиція подала всього 20 кандидатур до складу територіальних виборчих комісій населених пунктів Тисменицького, Тлумацького і Надвірнянського районів, Народний контроль подав 7 осіб до складу ТВК населених пунктів Коломийського і Снятинського районів, Конгрес українських націоналістів вносив подання на включення 34 своїх представників до складу ТВК у Городенківському і Долинському районах. Українська партія подала 30 кандидатур на включення до складу ТВК у Рогатинському районі, а Українська народна партія 10 кандидатур на включення до складу територіальних виборчих комісій Рожнятівського району. Найменше кандидатур на включення до складу ТВК, одну особу, подали партії АВТО-МАЙДАН та Українська республіканська партія (Долинський район), а також УДАР Віталія Кличка (Снятинський район).

Загальна кількість кандидатур поданих політичними партіями на включення до складу сільських, селищних і міських (у містах районного значення) територіальних виборчих комісій
Івано-Франківської області

(дані підготовлено на основі інформації отриманої від районних і міських виборчих комісій Івано-Франківської області)

Назва партії

К-сть поданих кандидатур до складу ТВК

1

Блок Петра Порошенка “Солідарність”

820

2

ВО “Батьківщина”

727

3

Народний фронт

718

4

Воля

258

5

Радикальна партія Олега Ляшка

235

6

Об’єднання “Самопоміч”

144

7

ВО “Свобода”

72

8

НРУ

58

9

КУН

34

10

Українська партія

30

11

Громадянська позиція

20

12

УНП

10

13

Народний контроль

7

14

УДАР Віталія Кличка

1

15

АВТО-МАЙДАН

1

16

УРП

1

ВСЬОГО

3136

«Проблема з браком кадрів для утворення виборчих комісій і мінімально необхідному кількісному складі не нова для виборів в Україні, оскільки далеко не всі політичні сили, які беруть участь у виборах, володіють необхідним кадровим потенціалом, щоб делегувати своїх представників у необхідній кількості до кожної виборчої комісії. Законотворець врахував цей ризик під час утворення виборчих комісій, передбачивши механізм включення осіб до складу виборчих комісій за поданням голови відповідної виборчої комісії вищого рівня. Але, на жаль, законотворець не дав відповіді на запитання, з якого кадрового резерву голова виборчої комісії має брати кадри для включення до складу виборчих комісій нижчого рівня.

Припускаю, що тим політичним партіям, які ведуть активну піар-кампанію, але не подали жодної кандидатури або дуже мало кандидатур до складу сільських, селищних та міських ТВК (у містах районного значення) Прикарпаття, вибори у селах, селищах та містах районного значення не є пріоритетними або вони не володіли достатнім кадровим потенціалом для делегування своїх представників у виборчі комісії» – зазначає Іван Маруняк, координатор ОПОРИ в Івано-Франківській області.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Як за допомогою звичайних гірлянд зробити своє підвіконня...
Олексій Порошенко, старший син Петра і Марини Порошенко,...
З кожним роком на полицях магазинів з’являється все...
Зустріч президента Франції Франсуа Олланда та президента РФ...

Loading...
By Турій Роман 14 Вер, 2015 17:24


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +