На Прикарпатті хочуть оприлюднити імена сільських голів, які відмовились надати землю бійцям АТО

Автор: Турій Роман

20 Бер, 2015 16:38

Поділитись публікацією
На Прикарпатті хочуть оприлюднити імена сільських голів, які відмовились надати землю бійцям АТО
На сесії обласної ради 20 березня начальник Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області Володимир Боднарчук розповів про ситуацію щодо надання у власність земельних ділянок учасникам АТО.

За словами Боднарчука, на сьогодні від учасників АТО та членів загиблих Героїв до органів місцевого самоврядування та головного управління Держкомземагенства надійшло 709 клопотань з приводу надання земельних ділянок, з них – 523 знаходиться на опрацюванні, у 54 випадках було відмовлено у наданні дозволу, 132 клопотання – надано дозвіл на виготовлення проекту землеустроїв. Окрім того, до органів місцевого самоврядування області надійшло 676 клопотань з приводу надання земельних ділянок. З них – 523 клопотання знаходяться на доопрацюванні, 54 клопотання відмовлено у наданні дозволу, 101 – надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою.

«Також головним управлінням для забезпечення учасників АТО та членів сімей загиблих Героїв Майдану та загиблих учасників антитерористичної операції на сході України виділена земельна ділянка площею 17,8 га, яка розташована за межами населеного пункту м. Тисмениця Тисменицького району. На сьогодні проведена зйомка масиву і розроблено детальне планування, відповідно до якого орієнтовна площа земельної ділянки, яка буде надаватись, становить 0,06 – 0,07 га. Це виходить 219 ділянок, на який вже виготовлений умовний генплан з розбивкою заїздів, вулиць. Щодо цієї землі, то станом на сьогодні вже надійшло 50 заявок до обласного управління», – зауважив Володимир Боднарчук.

Наостанок, начальник управління Держземагентства звернувся до голів РДА, інформує Бліц-Інфо.

«Вже визначено державні підприємства, які будуть виготовляти учасникам АТО проекти за собівартістю. Але маємо таке прохання: щоб не керівники ЦНАПів не вимагали під час виготовлення документації безпосередньої участі учасників АТО. А щоб проектна організації могла звернутись з подачею документів за дорученням. Бо  часто хлопці подають документи і їдуть назад. Щоб це не було перешкодою», – пояснив Бондарчук.

Натомість обласних обранців цікавило скільки було випадків коли сільські ради відмовили учасникам АТО у виділенні земельної ділянки.

«Прошу оприлюднити списки сільських голів і сільських рад, які відмовили бійцям АТО у наданні земельної ділянки. Також прошу звернутись до правоохоронних органів, щоб вони підтвердили законність даних рішень. Бо якщо в селі не має вільних ділянок, то це рішення правомірне. Але якщо вони є, а сільський голова одноосібно відмовив учаснику АТО, то за такі речі треба карати», – наголосив депутат Віктор Неміш.

Боднарчук зауважив, що заяв про відмову є 54. Та зазначив, що в цю хвилину назвати перелік прізвищ та перерахувати про які саме села йде мова він не в змозі, бо немає з собою потрібного списку. Але запевнив, що вони його опрацюють та вивісять на сайті ОДА. Віктор Неміш запропонув опублікувати список й в місцевих газетах.

А заступник голови облради Остап Дзеза зауважив, що такі випадки непоодинокі. Тому їх потрібно зібрати докупи і подати їх для вивчення прокуратури окремим протокольним дорученням.