На Прикарпатті говорили про рабство, від якого вже постраждало понад 120 українців

Автор: Борис Марія

11 Feb, 2016 08:15

Поділитись публікацією
На Прикарпатті говорили про рабство, від якого вже постраждало понад 120 українців

10 лютого представник Консультативного Центру соціальної допомоги жертвам торгівлі людьми БФ «Карітас УГКЦ – Івано-Франківськ» Оксана Куімова провела семінар-тренінг “Механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні.Ідентифікація осіб, які постраждали від торгівлі людьми “.

В ньому взяли участь представники органів місцевого самоврядування, управлінь юстиції, праці та соціального захисту, а також центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інформує Долинська міська рада.

Тема семінару дуже актуальна, адже експлуатація безкоштовної робочої сили сьогодні займає ключову позицію серед низки порушень прав людини, а торгівля людьми залишається найбільш небезпечним видом міжнародного злочинного бізнесу. За даними ООН, наведеними в одному з буклетів, щорічно через міжнародні кордони продають від 600 до 800 тисяч осіб. Зокрема за роки існування незалежної України від різних форм сучасного рабства постраждали понад 120 тисяч українців.

Потрапити в пастку торговців людьми  можна як за кордоном, так  і в межах нашої країни. Окрім трудової та сексуальної експлуатації, примусового втягнення у злочинну діяльність чи жебрацтво, непоодинокою є торгівля людьми з метою вилучення органів.

Оксана Куімова детально ознайомила учасників семінару з статистикою масштабів, причинами й наслідками торгівлі людьми. Кожну з міні-лекцій семінару доповнювала  реальними фактами. Вражає, що мешканці Прикарпаття стають трудовими рабами на роки, а інколи й десятиліття.

Експерт радить, якщо ви зібралися заробити за кордоном, слід добре зважити усі можливі ризики та добре вивчити документи. Адже прямою дорогою до трудового рабства служить юридична неграмотність, низька інформованість населення, незнання законодавства й довірливість. Людей, які прагнуть заробити, вербувальники, як правило, підкуповують привабливими обіцянками: легальний статус, висока заробітна плата, допомога з візою, проїзд, проживання та іноді харчування – за рахунок роботодавця. Насправді ж, у більшості подібних випадків, після того, як у людей забрали документи і мобільні телефони, їх перевозять на місце призначення, де справжні умови роботи каторжні. Робітників-нелегалів змушують працювати в жахливих умовах і на шкідливому виробництві, жити в бараках, обмежують свободу пересування.

 Якщо ви постраждали від злочину, пов’язаного з торгівлею людьми, то маєте право на допомогу від держави.

Правова психологічна соціальна та інші види підтримки є безкоштовними іконфіденційними. Жителі нашого міста і краю можуть звертатись:

  • Департамент соціальної політики облдержадміністрації тел.(0342)72-35-53
  • Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» тел.(0342)75-30-61
  • Нацональна «гаряча лінія» з протидії торівлі людьми та консультування мігрантів 0 800 505 501
  • З мобільних телефонів безкоштовно  на номер 527