На Прикарпатті до бюджету вже залучено понад 660 млн. грн. ПДВ

By Турій Роман 26 Гру, 2015 07:20

На Прикарпатті до бюджету вже залучено понад 660 млн. грн. ПДВ

Схожі публікації

Загрузка...

Завдяки сумлінності платників податків Івано-Франківщини, вдосконаленню процесів адміністрування податків і зборів та злагодженій роботі фіскальних органів, вдалося втримати позитивну тенденцію щодо наповнення бюджету. Про це під час прес – конференції заявила начальник Головного управління ДФС в Івано- Франківській області Ірина Столярик.

За словами головного податківця області, у 2015 році в цілому, очікується залучити до зведеного бюджету 4,8 млрд. гривень податків і зборів, що більше аналогічного періоду минулого року на 676 млн. гривень.

Очікується ріст надходжень як до державного так і до місцевого бюджетів.  Зокрема, до державного бюджету очікується залучити 2,7 млрд. гривень, що на 331 млн. гривень більше ніж у 2014 році.

Рік, що минає, став рекордним в плані надходжень податку на додану вартість – до бюджету вже залучено понад 660 млн. грн. ПДВ, що на 240 млн. гривень більше ніж у 2014 році. Середньомісячний збір цього платежу склав 60,6 млн. грн., що на 21,8 млн. грн. більше ніж минулоріч.

«Хочу наголосити, такого результату досягнуто не за рахунок тиску на бізнес, а системної роботи податківців у напрямку виокремлення ймовірних ризиків в оподаткуванні, покращення процесу адміністрування ПДВ та запровадження електронного адміністрування, – повідомила очільниця обласної фіскальної служби. – На сьогоднішній день в області практично відсутнє явище, як «податкові ями», тобто суб’єкти господарювання, які використовуються іншими платниками для ухилення від сплати податків та незаконного відшкодування ПДВ з бюджету».

Що стосується місцевого бюджету, податківці очікують залучити 2,1  млрд.гривень, що на 119,5 відс. («плюс 344,2 млн. гривень») більше ніж минулоріч.

Слід зазначити, що за рахунок зміни діючого законодавства до місцевого бюджету до кінця року надійде 223,3 млн.грн. акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та 4,6 млн.гривень транспортного податку. Також, додаткові надходження очікуються за рахунок податку на прибуток, 10 відсотків якого, у зв’язку із внесеними змінами, тепер платники сплачують до місцевого бюджету. В результаті змін в бюджет у січні-листопаді надійшло додаткових близько 17 млн. гривень податку.

Спостерігається ріст сплати єдиного податку порівняно із минулим роком склав 141 відсоток, додатково залучено майже 60 млн.гривень, це при тому, що відбулась оптимізація груп платників єдиного податку до чотирьох та зменшення ставок для платників оновленої 3 групи-спрощенців.

 Також, з початку року платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування області сплатили до бюджету 3,3 млрд. гривень, що на 295,3 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у листопаді сплачено 324 млн. гривень, що  на 66,4 млн. гривень більше відповідного періоду минулого року.

За словами Ірини Столярик, наразі необхідність змін податкової системи усвідомлює як законодавча так і виконавча гілка влади. Адже в такій складній економічній та політичний ситуації необхідно забезпечити підтримку та стабільний розвиток бізнесу. У наступному році передбачається впровадження низки реформ до діючої системи оподаткування: це і спрощення адміністрування податків, зниження рівня оподаткування та радикальні зміни в спрощеній системі оподаткування  тощо.

«У зв’язку з цим, ми поставили собі за ціль забезпечити комфортний перехід бізнесу на роботу за новим Податковим кодексом. З цією метою плануємо проводити широку роз’яснювальну роботу серед платників податків щодо змін податкового законодавства, шляхом проведення семінарів, тренінгів, «круглих столів», оприлюднення інформаційних та відео матеріалів через ЗМІ, соціальні мережі, надамо практичну допомогу кожному підприємцю! Також, плануємо спільно з бізнес-активом та інститутами громадянського суспільства, надалі працювати в напрямку удосконалення податкового законодавства. Організовуватимемо як в Головному управлінні так і у податкових інспекціях робочі зустрічі  щодо обговорення запропонованих та діючих норм податкового законодавства, а напрацьовані пропозиції стосовно поліпшення податкової системи направимо до ДФС України.

Сподіваюсь, що спільними зусиллями, напрацьована майбутня модель Податкового кодексу сприятиме побудові якісно прозорої податкової системи для  бізнесу та вихованню високої культури сплати податків», – сказала Ірина Столярик.

Прес-служба Головного управління ДФС в Івано-Франківській області

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


By Турій Роман 26 Гру, 2015 07:20


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +