На Івано-Франківщині живуть судді-безхатченки. У деклараціях немає вказаного житла, – експерт

Автор: Людмила Баран

30 Oct, 2015 14:45

Поділитись публікацією
На Івано-Франківщині живуть судді-безхатченки. У деклараціях немає вказаного житла, – експерт

Минув рік відтоді, як у дію вступив Закон про очищення влади. Проте  в Івано-Франківській області він майже не виконується. До такого висновку дійшли експерти “Станіславської правозахисної групи”. Вони встановлювали відповідність декларацій про майно і доходи  суддів Прикарпаття їхньому дійсному стилю життя.

Читайте також: Майже у всіх радах Прикарпаття приймають рішення з конфліктом інтересів, - правозахисник

Про результати дослідження представники громадської організації розповіли 30 жовтня.

«Всі знають, що є реєстр люстрованих осіб. Ми проаналізували, скільки у ньому івано-франківських суддів. З восьмисот осіб – жодного прізвища», – зауважив Андрій Малетин, голова “Станіславської правозахисної групи.

 

Він розповів, що в обласному управлінні державної судової адміністрації експертам повідомили, що проведено 179  перевірок суддів  і невідповідностей не виявили.

Далі громадські активісти проаналізували 80 декларацій про майно  суддів Прикарпаття, які були у відкритому доступі. Також вони виїздили до місць проживання суддів і фотографували їхні будинки.

“Коли аналізували декларації, виникало питання – за його доходами та доходами сімей такі будинки не можна купити, – сказав Андрій Малетин, –  Виїжджали на місце – бачимо будинки за 200-300 тисяч доларів. Один був приблизно за  півмільйона доларів. Всі знають, що це об’єкт судді, але в декларації його нема”.

Малетин розказав, що у відкритому реєстрі нерухомого майна – виявили, що судді записують майно  на своїх родичів. Також свідомо не вносять відомості про свої маєтки у декларацію, вказують неточні дані,  наприклад, меншу площу, не пишуть вартість своїх автомобілів.

“Є судді-безхатченки. У декларації немає вказаного житла. Наприклад, є тільки гараж чи дачний будинок. Але взимку людина не може жити в гаражі”, – зауважив Малетин.

Відтак представники “Станіславської правової групи” виявлено  10 суддів, у деклараціях яких є розбіжності з їхнім стилем життя. На основі цього підготували скарги до Міністерства юстиції.

«Чому ми не вдаємося зараз у прізвища, бо якщо ми їх назвемо, то вони зараз придумають багато комбінацій, щоб уникнути відповідальності. Ми їх подамо у скаргах до Міністерства юстиції», – сказав Андрій Малетин.

Також він розповів, що Головне управління ДФС в Івано-Франківській області відмовилося подавати відповідь на запит, яи проводило воно перевірку декларацій суддів. Це може свідчити про те, що фіскальники не виконують свою роботу.

“Думаю, за активної участі громадськості від найбільш одіозних фігур можна очистити будь-яку державну структуру , – додав Малетин, – Закон про очищення влади стосується не тільки судів”.

 

Теги: