На базі Тлумацького району утворять три об’єднані територіальні громади

By Людмила Баран 9 Лис, 2015 15:42

На базі Тлумацького району утворять три об’єднані територіальні громади

Схожі публікації

Loading...

У неділю, 8 листопада, в селищі Обертині Тлумацького району відбулася інформаційна зустріч, присвячена практичним аспектам децентралізації та формування спроможних громад.

Директор обласного Офісу реформ Руслан Панасюк повідомив, що, відповідно до перспективного плану, на базі Тлумацького району буде утворено три об’єднані територіальні громади, або, образно кажучи, три міні-райони. У результаті розукрупнення району адміністративні послуги буде наближено до людей, повідомляє прес-служба обласного Офісу реформ.

За його словами, у результаті об’єднання громада отримає низку фінансових бонусів. Зокрема, 60% податку на доходи фізичних осіб, 25% екологічного податку, 5% акцизного податку з реалізації підакцизних товарів, 100% єдиного податку, 100% податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, 100% податку на майно (нерухомість, землю, транспорт). Крім цього, низка місцевих зборів і платежів не будуть іти в центральний бюджет, а залишатимуться на місцях.

Руслан Панасюк розповів, що експерти провели аналіз щодо зростання доходів у форматі ОТГ, а це в середньому від 2,5 до 5 разів. ОТГ може безпосередньо співпрацювати з міжнародними донорами, а це дає можливість отримати чималий ресурс. Завдяки написанню проектів можна отримати належну підтримку для доброго врядування. Все ж, держава залишає за собою наглядово-контролюючу функцію.

Відповідаючи на запитання присутніх сільських голів, експерт обласного Офісу реформ Ярослав Арабчук заспокоїв тих, хто побоюється, що в окремих селах буде ліквідовано школи і ФАПи. Він запевнив, що такого не станеться. Щодо освітніх і медичних закладів на селі, то отримавши субвенцію, територіальна громада самостійно ухвалюватиме рішення.

 

 
Схожі новини:

Ув’язнену в Росії українську льотчицю Надію Савченко вивезли...
Єлизавета ІІ надіслала вітальну телеграму Президенту України з...
Телевізійна служба новин наводить інформацію про результати другого...
Кабінет міністрів розробляє механізм монетизації невикористаних під час...

By Людмила Баран 9 Лис, 2015 15:42


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +