Молоко, масло і сметану із супермаркетів Франківська перевірили на якість (ФОТО)

By Людмила Баран 29 Гру, 2015 14:27

Молоко, масло і сметану із супермаркетів Франківська перевірили на якість (ФОТО)

Схожі публікації

Загрузка...

Виробники молочних продуктів  можуть обманювати споживачів щодо жирності своїх товарів, видають суміш тваринних і рослинних жирів за молочні жири, не дотримуються мікробіологічних норм на виробництві. Проте, за результатами досліджень, їхня продукція є безпечною для споживання.

Такими є результати незалежної споживчої експертизи молочних продуктів від виробників Івано-Франківщини. Підсумки перевірки представила 29 грудня представила Тетяна Стасів, начальниця випробувального центру  ДП”Івано-Франківськстандартметрологія”.

Для експертизи 16 грудня було закуплено 5 зразків  масла, 5 зразків сметани та 3 зразки молока у супермаркетах Івано-Франківська. Їх дослідили за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками на відповідність нормам законодавства. Також оцінювалося маркування і пакування.

Продукція потрапляла у лабораторію без маркування, щоб забезпечити неупередженість  перевірки.

Багато виробників декларують не той відсоток жирності своїх продуктів, який є насправді. Експерти зафіксували відхилення 0,5-1% на загальній жирності 20-25%, що може свідчити про похибку.  Водночас помітили зниження жирності на чверть порівняно із заявленою.

“Якщо виробник декларує 20% жирності, то наявні тільки 15%”, – зазначила Тетяна Стасів.

Крім того, експерти виявили погане дотримання санітарних умов при виробництві та транспортуванні продукції. У маслі ТМ «Альма-Віта» та сметані ДП «Ямниця» виявили перевищення норм за мікробіологічними показниками. Це – наявність плісняви і дріжджів.

У маслі від «Івано-Франківськмолокозаводу» виявили суміш рослинних і молочних жирів, хоча продукт представлений як молочний. Водночас молоко і сметана від цієї фірми  отримали позитивну оцінку.

Експерти добре відгукнулися про сметану від «Городенківського сирзаводу», ТМ «Галичина», ТзДВ «Івано-Франківськмолокозавод», молоко від ТМ «Галичина», «ТМ Молокія», », ТзДВ «Івано-Франківськмолокозавод», масло ТМ «Горянка», ТМ «Галичина», ТМ «Молокія», ТзДВ «Івано-Франківськмолокозавод».

Всі перевірені продукти не несуть шкоди для здоров’я. Організатори дослідження наголошують, що не хотіли псувати репутацію виробникам, а просто радять звернути увагу на результати перевірки і виправити недоліки.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


By Людмила Баран 29 Гру, 2015 14:27


Загрузка...

Написати коментар

2 коментаря

  1. Макс Грудень 31, 00:41

    А пальчиком помахали ? А брівки грізно насупили ? А ніжкою тупнули ? Ні – ну що ж ви так? Вони і далі будуть продавати г*вно під видом молока, масла і сметани. Штрафи уже відмінили за неякісну продукцію ? Чи екпертам стало сташно від своєї сміливості і вони “дали задню” ?

    Reply to this comment
  2. Віра Січень 17, 19:42

    Купив чоловік 2 пачки масла солодковершкового екстра 82,5% жиру, ДСТУ 4399-2005.Виробник Іванофранківський міськмолокозавод, вул. Ушинського 2. Пишуть: Тільки натуральні вершки. ТО НЕХАЙ ВАМ ЗА ТАКУ ПРОДУКЦІЮ ПОВІДПАДАЮТЬ РУКИ. Ви його пробували?

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +