Молодого інваліда з Прикарпаття змушували жебракувати в іншій області

Автор: Людмила Баран

15 Сер, 2015 20:25

Поділитись публікацією
Молодого інваліда з Прикарпаття змушували жебракувати в іншій області

Житель Прикарпаття 1980 року народження, хворий олігофренією, приглухуватістю І-ІІ ступеня, який не вміє розмовляти, з відсутніми двома нижніми кінцівками, потрапив у трудове рабство.

Про це пише прес-служба Благодійного фонду  «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» з посиланням на Наталію Ковалів, працівницю проекту з протидії торгівлі людьми. 

Хлопець виховувався в одному із психоневрологічних будинків-інтернатів, який самовільно покинув у 2005 році. На жаль, людина, яка не усвідомлює свої дії потрапила на очі не доброзичливцю, який не спромігся повідомити комусь про самотню хвору людину, а лише потенційному експлуататорові Леонідові.

Той перевіз його з Івано-Франківської в іншу область за місцем проживання видав його за брата дружини і протягом 2006-2011 років заставляв його жебракувати (ст.149 ч.1 КК України). В середньому потерпілий кожного дня заробляв 300-500 грн., які Леонід привласнював.

У травні 2011 року в ході оперативно-слідчих дій, за заявою жителя селища міського типу, експлуататора було заарештовано.

У травні 2012 р. до Карітасу Івано-Франківськ звернулися старший слідчий СУ УМВС України в області та законний представник потерпілого з проханням про надання комплексної реінтеграційної допомоги для постраждалого від торгівлі людьми.

“Бачимо, що правило «захисти себе сам» на деякі верстви населення не поширюється, і тут повинне спрацювати попереднє – «не будь байдужим». Зокрема, коли бачите дитину, проявіть мужність і небайдужість – відведіть в органи міліції, дочекайтеся поки його справді віддадуть під опіку тимчасового перебування неповнолітніх. Можливо, цим ви допоможете йому знайти родину чи просто чисту постіль і професійну допомогу. Побачивши хвору людину, яку у напівсвідомому стані возять вулицями, зверніться у відповідні органи, правоохоронні чи громадські.

Тож, шановні читачі, не будьте байдужими до себе, до близьких і оточуючих! Якщо ви самі потрапляли у схожі ситуації чи знаєте про можливі протиправні дії щодо іншої людини, звертайтесь до БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» за телефоном (0342) 75-30-61, до Департаменту соціальної політики за телефоном (0342) 72-35-53 або телефонуйте на національну «гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 527 (безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Лайф). Дізнавайтеся більше про небезпеки, які можуть трапитися на вашій життєвій дорозі і як з ними боротися у наших наступних статтях”, – пише Наталія Ковалів.