Місто після ухвалення змін до Статуту територіальної громади стане найдемократичнішим в Україні – Случик

By Турій Роман 15 Лип, 2014 08:41

Схожі публікації

Загрузка...

Об’єднання «Сила людей» спільно з експертами підготувало проект реформи місцевої демократії для Івано-Франківська. Ухвалення радою відповідного пакету документів дозволить зручно контролювати міську владу через громадські слухання, збори громадян за місцем проживання та місцеві ініціативи. Міському голові та головам депутатських фракцій у міській раді передано проект змін до Статуту територіальної громади міста, а також ряд конкретних положень. Серед доповнень до Статуту міста: Положення про місцеві ініціативи, про громадські слухання, про збори громадян за місцем проживання та Порядок сприяння проведенню громадської експертизи виконавчих органів.

Один із авторів положень, політолог, Тарас Случик зазначив: «Надіюсь що депутатський корпус підтримає ініціативу і зробить франківчанам подарунок – місто після ухвалення змін до Статуту територіальної громади стане найдемократичнішим в Україні. Подібні зміни до Статуту міста вже на минулих сесіях ухвалили в Тернополі та Ужгороді. Положення та проект рішення змін до Статуту міста підготували на основі кращих практик в Україні і жодне інше місто в державі ще не має таких зручних та дружніх до громадян механізмів впливу на місцеву владу.»

Реалізація «Реформи місцевої демократії» дасть жителям міста практичні та зручні інструменти для управління містом. Проекти положень передбачають суттєве зменшення кількості мешканців міста для застосування будь-якого з трьох механізмів безпосереднього впливу на діяльність місцевої влади. Зокрема депутатам пропонується щоб громадські слухання ініціювались при наявності не менше 50 підписів франківчан (зараз це близько десяти тисяч), а місцева ініціатива, оформлена в проект рішення, виносилась на найближчу сесію міської ради, всього лише за наявності 100 підписів членів територіальної громади з правом голосу (зараз це майже двадцять тисяч).

Також процедури в проектах положень передбачають механізм врахування рішень громадських слухань та зборів громадян за місцем проживання органами місцевого самоврядування. Вперше в Україні реалізація реформи передбачає можливість проведення громадських експертиз виконавчих органів міської ради що у свою чергу підвищить контроль, прозорість діяльності та ефективність МВК.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Петро Порошенко заявив в інтерв’ю журналістам українських телеканалів,...
Як стало відомо виданню www.galka.if.ua всі дільниці Франківська...
Голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук зобов’язав райдержадміністрації демонтувати...
Турецькі військові заявили про те, що беруть на...

By Турій Роман 15 Лип, 2014 08:41


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +