Ми на межі делегітимізації, – франківський суддя відверто про роботу Феміди

By Дубінець Вікторія 20 Кві, 2017 15:51

Ми на межі делегітимізації, – франківський суддя відверто про роботу Феміди

Схожі публікації

Загрузка...

20 квітня в Апеляційному суді Івано-Франківської області відбуваються збори суддів.


На зборах оберуть голову суду, заступників голови та секретарів судової палати з розгляду цивільних справ, оскільки згідно з законодавством 25 квітня у теперішніх керівників закінчаться повноваження.

Головою зборів кворум обрав суддю Петра Проскурніцького, а секретарем – Володимира Васильковського.

Чинний голова Апеляційного суду Богдан Гриновецький на початку зборів запропонував внести редакцію у положення про збори суддів, два пункти якого передбачають, що обрання секретаря судової палати повинне бути таємним.

“Згідно з новим законодавством ми можемо обирати секретаря або відкрито, або закрито – на наш розсуд”, – зазначив Гриновецький.

Однак не всі підтримали пропозицію.

“Для більш демократичного обрання секретарів я закликаю, щоб залишити так, як є. Це вигідно кожному судді і колективу суду”, – зазначив один із суддів.

Тож судді не прийняли відповідне рішення щодо зміни правил голосування.

На зборах перед початком подачі кандидатів на посаду голови суду виступив суддя Андрій Малєєв.

“Люди нам не довіряють. Якщо подивитися соціологічні дослідження, коментарі людей у соцмережах видно, як люди ставляться до суду. Ми на грані делегітимізації.

Отже новий голова суду, заступники повинні вирішувати існуючі проблеми. А проблем є багато. Від нашого апеляційного суду відвернулися міжнародні проекти, ми втратили у комунікаційній площині. Інколи бувають накладки – і це проблеми керівництва. Люди про це говорять. Якщо цього не чути, проблема все одно залишається. І не дивно, що люди до нас так ставляться. Це все недоліки управління. До того ж у нас відсутнє навчання. А зали судових засідань, які переважно маленькі і незручні? Навіщо голові суду такий великий кабінет, який міг би бути чудовою залою засідань? Також я вважаю, що головою не повинна стати людина, яка вже була на посаді. Повинна бути свіжа кров, у нас є люди”, – сказав Малєєв.

“Після критики Малєєва я зрозумів, що треба висуватися геть”, – зазначив Гриновецький та запропонував на посаду голови суддю Василя Дячука.

Інші судді підтримали пропозицію. Наразі представники лічильної комісії оголосили перерву для структурування процесу голосування, інформує “Галка”.

Довідково. Впродовж 2-річного терміну головою апеляційного суду був Богдан Гриновецький, його заступником – Володимир Гандзюк. Петро Проскурніцький займав посаду секретаря судової палати з розгляду цивільних справ, а Богдан Кукурудз – із розгляду кримінальних справ (з 24 січня цього року).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франківські судочинці проти присудження звання “Заслужений юрист України” місцевому судді у відставці

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


By Дубінець Вікторія 20 Кві, 2017 15:51


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +