Медведчук і Шуфрич пропонують ліквідувати Донецьку і Луганську області

By Турій Роман 15 Вер, 2014 21:13

Медведчук і Шуфрич пропонують ліквідувати Донецьку і Луганську області

Схожі публікації

Loading...

Лідер “Українського вибору” Віктор Медведчук пропонує змінити назви Донецької та Луганської областей і заснувати нові територіальні утворення.

Про це сказано в документах, які від джерела в ОБСЄ отримало ZN.UA.

За словами співрозмовника видання, документ з пропозиціями Медведчука розроблений спільно з депутатом Нестором Шуфричем. Мова не йде про тимчасовий особливий статус окупованої частини Донбасу – пропонується закріпити за Донецькою та Луганською областями особливий статус шляхом внесення змін до Конституції України.

Як свідчить документ, Медведчук та Шуфрич пропонують змінити назви двох областей і заснувати територіальні утворення у вигляді Донецького та Луганського країв у складі України.

“Край як територіальне утворення в складі єдиної держави, наділяється правом на самоврядування через територіальні громади та їхні об’єднання, сформовані органи представницької та виконавчої влади з метою забезпечення економічної самостійності, національних потреб, вирішення гуманітарних питань у сфері освіти, мови та культури”, – сказано в п.1 пропозицій.

Також пропонується наділити край повноваженнями, характерними для широкої децентралізації, а в кожному краї створити свій парламент та уряд. Центральній київській владі пропонується призначати в краях представників президента України, які не матимуть реальної влади.

“Для зміни територіального облаштування, широкої децентралізації влади в Донецькій і Луганській областях, забезпечення припинення збройного протистояння пропонується до внесення відповідних змін до Конституції України укласти Конституційну угоду між Верховною Радою України та президентом України з питання організації державної влади та місцевого самоврядування в Донецькій та Луганській областях”, – сказано в документі.

За словами джерела видання в оточенні Медведчука, викладені пропозиції пропонуються авторами як схема остаточного врегулювання конфлікту на Сході України.

Водночас закон про особливий статус є лише проміжним варіантом врегулювання.

Як відомо, президент Петро Порошенко пропонує на три роки запровадити особливий порядок самоврядування в Донецькій і Луганській областях.
Схожі новини:

Президент Петро Порошенко допускає введеня воєнного стану по...
Висловити свою підтримку батькам та рідним загиблого воїна...
Це рішення Міністр оборони прийняв після розгляду звернення...
Президент Петро Порошенко ветував закон про амністію у...

By Турій Роман 15 Вер, 2014 21:13


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Google +