Медведчук і Шуфрич пропонують ліквідувати Донецьку і Луганську області

By Турій Роман 15 Вер, 2014 21:13

Медведчук і Шуфрич пропонують ліквідувати Донецьку і Луганську області

Схожі публікації

Загрузка...

Лідер “Українського вибору” Віктор Медведчук пропонує змінити назви Донецької та Луганської областей і заснувати нові територіальні утворення.

Про це сказано в документах, які від джерела в ОБСЄ отримало ZN.UA.

За словами співрозмовника видання, документ з пропозиціями Медведчука розроблений спільно з депутатом Нестором Шуфричем. Мова не йде про тимчасовий особливий статус окупованої частини Донбасу – пропонується закріпити за Донецькою та Луганською областями особливий статус шляхом внесення змін до Конституції України.

Як свідчить документ, Медведчук та Шуфрич пропонують змінити назви двох областей і заснувати територіальні утворення у вигляді Донецького та Луганського країв у складі України.

“Край як територіальне утворення в складі єдиної держави, наділяється правом на самоврядування через територіальні громади та їхні об’єднання, сформовані органи представницької та виконавчої влади з метою забезпечення економічної самостійності, національних потреб, вирішення гуманітарних питань у сфері освіти, мови та культури”, – сказано в п.1 пропозицій.

Також пропонується наділити край повноваженнями, характерними для широкої децентралізації, а в кожному краї створити свій парламент та уряд. Центральній київській владі пропонується призначати в краях представників президента України, які не матимуть реальної влади.

“Для зміни територіального облаштування, широкої децентралізації влади в Донецькій і Луганській областях, забезпечення припинення збройного протистояння пропонується до внесення відповідних змін до Конституції України укласти Конституційну угоду між Верховною Радою України та президентом України з питання організації державної влади та місцевого самоврядування в Донецькій та Луганській областях”, – сказано в документі.

За словами джерела видання в оточенні Медведчука, викладені пропозиції пропонуються авторами як схема остаточного врегулювання конфлікту на Сході України.

Водночас закон про особливий статус є лише проміжним варіантом врегулювання.

Як відомо, президент Петро Порошенко пропонує на три роки запровадити особливий порядок самоврядування в Донецькій і Луганській областях.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Повідомлення про ситуацію у Донецькому аеропорту з`явилося на...
Сьогодні, 28 липня, в районному палаці у Городенці...
Український телеведучий Сергій Притула вигадав спосіб уникнення видалення...
Влада ДНР не отримувала повідомлення від Ради національної безпеки й оборони...

Loading...
By Турій Роман 15 Вер, 2014 21:13


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +