Маленьким франківцям показали, як рятувати потопаючих і надати їм медичну допомогу (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

05 Чер, 2018 12:23

Поділитись публікацією
Маленьким франківцям показали, як рятувати потопаючих і надати їм медичну допомогу (ФОТО)

У вівторок, 5 червня, на франківському міському озері відбулися навчання з дотримання правил безпеки під час відпочинку на воді.

Крім того, рятувальники показали, як надавати допомогу потопаючим.

За словами рятувальників, їхнім завданням є насамперед попередження надзвичайних ситуацій, а тому дуже важливо, щоб усі знали правила поведінки на воді.

“В Івано-Франківській області всі річки є водоймами гірського типу, тому часто змінюється русло, з течією приносить сміття. Через це існує багато небезпек, коли людина не знає, яке дно, і що їй може там нашкодити”, – каже співробітник рятувальної станції.

Після теоретичної частини навчань, школярам наглядно продемонстрували, як працює рятувальна служба у випадку, коли хтось потребує допомоги на воді. Рятувальники просигналили тривогу, сіли в моторний човен і попливли до “потопельника”, після чого доставили його на берег і надали першу медичну допомогу. Крім того, діти побачили, як проводяться водолазні пошуки.

“Кожного року перед початком купального сезону ми проводимо інструктажі, щоб уникнути небезпечних ситуацій на воді. Часто дорослі не доглядають за дітьми, а самі діти не знають елементарних правил безпеки. Переважна більшість випадків серед дорослих спровоковані зловживання алкоголем”, – зазначив Ігор Кочанський, водолаз першого класу рятувальної служби.

Рятувальники наголошують на правилах безпечної поведінки на воді:

– забороняється купатися в необлаштованих місцях;

– під час купання не підпливати до човнів, катамаранів;

– діти повинні купатися у рятувальних жилетах і під наглядом дорослим;

– якщо потрапили у вир – потрібно набрати повітря в легені, нирнути і зробити ривок убік;

– у водоймах, де багато водоростей, потрібно плавати ближче до поверхні;

– утримуватися від купання в нетверезому стані;

– різко забігати у воду не можна, бо відбувається різкий перепад температур, що може призвести до нещасних випадків;

– у випадку надзвичайної ситуації не панікувати, а діяти спокійно і згідно з правилами безпеки.

Діти охоче слухали спеціалістів, ділились своїм досвідом і запитували про можливі небезпеки на воді.

“Я часто ходжу на озеро, річку з друзями чи сестрою, люблю аквапарки. Мене тато навчив плавати. Сьогодні дізнався дещо нове: ніколи не задумувався, що не можна пропливати біля катамаранів, бо можна травмуватися. Знаю, що треба жилетку одівати, що не можна кидатися камінням і стрибати з високого берега”, – каже хлопчик Володя.

“Я запам’ятав те, що не можна запливати за буйки. Колись я заплив за дозволену територію і ледь не потонув, але після того випадку і цього заняття я запам’ятаю це правило”, – каже школяр Владислав.